El. ME U-19 kobiet: Polki uległy Szkotkom, ale awansowały dalej!

• Data publikacji: 08.10.2019, 21:40

Polskie piłkarki do lat 19 uległy w ostatnim meczu pierwszej rundy eliminacji Szkotkom - 0:1, ale awansowały do kolejnej fazy.

Trudno było stwierdzić, kto ten mecz wygra, ponieważ obie drużyny prezentują dobry poziom. Nieco lepsze, od samego początku, były gospodynie turnieju - Polki. Jednak już po dziewięciu minutach gry, padła bramka dla Szkotek, która ustawiła mecz. Jennifer Smith wykorzystała dobre dogranie od Aishy Maughan i wpakowała piłkę do polskiej bramki. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie, Biało-Czerwone próbowały doprowadzić do remisu, poprzez dużą intensywność ataków, ale Sophie Allison nie dała się dziś pokonać. Dzięki temu, Szkotki zajęły pierwsze miejsce w grupie, a Polki drugie, co obu drużynom zapewniło awans do drugiej rundy eliminacji.