El. ME U-17 kobiet: Polki przegrały z Węgierkami, ale awansowały do drugiej rundy!

• Data publikacji: 08.10.2019, 20:45

Polki przegrały w ostatnim meczu 1. rundy eliminacji z Węgierkami - 0:1, ale z drugiego miejsca w grupie, awansowały do kolejnej fazy.

Faworytkami były gospodynie turnieju eliminacyjnego - Węgierki. Z tego zadania wywiązały się bardzo dobrze, wygrywając to spotkanie, a zarazem cały turniej. Węgierki stwarzały dużo więcej sytuacji, dłużej były przy piłce, ale nie były w stanie pokonać polskiej obrony w pierwszej połowie meczu.

Dopiero pięć minut po zmianie stron padł jedyny gol w tym starciu. Na listę strzelczyń wpisała się Blanka Bokor, zapewniając Madziarkom pierwsze miejsce w grupie. Jednak obie reprezentacje uzyskały awans do kolejnej fazy eliminacji.