Badminton - Dutch Open: Rogalski gra dalej, mikst odpada

• Data publikacji: 08.10.2019, 16:35

W holenderskim Almere rozpoczął się badmintonowy Dutch Open. W pierwszej rundzie wygraną zanotował Michał Rogalski, odpadli natomiast Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska. W obu przypadkach rywalami byli Azjaci.

Rogalski grał z Malezyjczykiem Jia Wei Tan, notowanym w rankingu BWF tuż obok Polaka. Obawialiśmy się tego spotkania, bo wiemy, że często umiejętności graczy z Azji są zdecydowanie wyższe niżby wskazywał ranking, a Polacy wyjątkowo nie lubią grać z rywalami z tej części świata. Obawy były zupełnie niepotrzebne. Rogalski zagrał dziś bardzo dobry mecz, zwłaszcza w końcówce pierwszego i całym drugim będąc stroną dyktującą warunki na korcie. Sprawę awansu do drugiej rundy załatwił Polak w dwóch setach.

Jia Wei TAN Malaysia
-
Poland Michal ROGALSKI
15-21 12-21

Gorzej poszło naszemu mikstowi, choć i Śmiłowski ze Świerczyńską nie byli daleko od wygranej z Chińczykami Dong Wei Jie i Chen Xiao Fei, notowanymi minimalnie niżej od naszej najlepszej pary mieszanej. W pierwsym secie Poalcy byli chyba nieco przestraszeni azjatyckich rywali, przegrali do 13. W drugiej partii role się odwróciły, kto wie, może Chińczycy uwierzyli, że mecz sam się wygra, ale polska para grała zdecydowanie lepiej, odważniej i dokładniej. O awansie do drugiej rundy decydował zatem set trzeci, który był bardzo wyrównany. Azjaci na początku wypracowali kilka punktów przewagi, ale Paweł z Magdą nie poddawali się, próbowali dogonić wynik i prawie im się udało. Jednak przy pierszej lotce meczowej, przy stanie 20:17 chińscy rywale zwycięsko zakończyli ten stojący na wysokim poziomie mecz.