Gimnastyka sportowa - MŚ: Rosjanie na prowadzeniu

• Data publikacji: 08.10.2019, 13:05

49. Mistrzostwa Świata w gimnastyce sportowej, które odbywają się w niemieckiej miejscowości Stuttgart trwają w najlepsze. Za nami kwalifikacje gimnastyków do finału drużynowego. Reprezentanci Rosji obrali prowadzenie plasując się na czele stawki. W ścisłej czołówce Chiny oraz Japonia.

Niewątpliwie walka o to, który zespół okaże się być najlepszy będzie zaciekła. Gimnastycy z Rosji prowadzenie na etapie kwalifikacji do finału drużynowego objęli już pierwszego dnia zmagań. Jak się później okazało nie mieli sobie równych i tym samym na ten moment są zespołem, który ma największe szanse na zdobycie złotego medalu. Reprezentanci Rosji uzbierali w łącznej ocenie 259.928 pkt. Niemniej jednak broniący tytułu sprzed roku reprezentanci Chin łatwo nie odpuszczą złota. Zespół z Chin uplasował się na drugiej pozycji z wynikiem 258.354 pkt. W zaciętej walce o pierwsze miejsce to właśnie Chińczycy okazali się być lepsi od Rosjan w ćwiczeniach wolnych oraz na poręczach. Na drążku z kolei doszło do remisu, bowiem Rosjanin Artur Dalaloyan oraz Chińczyk Chaopan Lin zdobyli ten sam wynik - 14.433 pkt. O miejsce na podium będzie bardzo ciężko, bowiem kwalifikację do finału drużynowego wywalczyli również reprezentanci Japonii, którzy w łącznym wyniku zbliżyli się do Chińczyków zdobywając 258.026 pkt. Na podium już na samym etapie kwalifikacji zrobiło się ciasno, a co za tym idzie pozostałym drużynom, które także awansowały do finału ciężko będzie się przebić, by zdobyć medal.

Kwalifikacje do finału drużynowego uzyskali także reprezentanci Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych oraz Tajwanu, dla tych ostatnich będzie to pierwszy finał drużynowy, bowiem na Mistrzostwach Świata w ubiegłym roku Tajwan zajął odległe 17 miejsce. Wymienione zespoły, a także Korea, Brazylia, Hiszpania oraz gospodarze - Niemcy, zakwalifikowały pełne drużyny na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Chiny, Rosja oraz Japonia zagwarantowały sobie bilety do Tokio już podczas Mistrzostw Świata w 2018, zdobywając medale w finale drużynowym.

Do finału drużynowego nie zakwalifikowali się nasi reprezentanci, którzy zajęli odległe miejsca. Dawid Węglarz po zaprezentowaniu się na wszystkich przyrządach zajął odległe 101 miejsce. Kolejno Łukasz Borkowski uplasował się na 120 miejscu, a zaraz za nim Filip Sasnal.

Dziś (8.10) kolejny dzień zmagań podczas 49. Mistrzostw Świata w Stuttgarcie. O pierwsze medale powalczą gimnastyczki w finale drużynowym.