Tenis – WTA Linz: Rosolska gra dalej

• Data publikacji: 07.10.2019, 23:07

Alicja Rosolska i Renata Voracova zagrają w drugiej rundzie turnieju w Linzu. Polsko-czeski duet pokonał po super tiebreaku kanadyjsko-amerykańską parę Sharon Fichman/Maria Sanchez.

Rosolska i Voracova, jako rozstawione z "2", były faworytkami tego spotkania. Pierwszy set odbywał się zgodnie z planem. Fichman i Sanchez nie miały w nim większych szans. Tenisistki z Ameryki Północnej zdołały w tej partii wygrać tylko dwa gemy.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od przełamania na korzyść Polki i Czeszki, ale to Kanadyjka i Amerykanka dominowały w dalszej jej części. Prowadziły już nawet 5-2. Część strat Rosolska i Voracova odrobiły, ale niestety nie całość. Ostatecznie przegrały tego seta 4-6.

O tym kto zagra w kolejnej rundzie zadecydował super tiebreak. W nim bardzo pewnie zwyciężyły faworytki. Polsko-czeska para oddała rywalkom tylko cztery punkty i to ona pozostala w turnieju.

Alicja Rosolska/Renata Voracova (POL/CZE) [2] – Sharon Fichman/Maria Sanchez (CAN/USA) 6-2 4-6 [10-4]