Badminton: pięć medali juniorów młodszych na Litwie

• Data publikacji: 06.10.2019, 21:11

W Wilnie zakończył się turniej Lithuanian U17 International. Reprezentanci Polski wracają z niego z pięcioma krążkami.

Najwięcej powodów do radości dostarczyły nam pary mieszane. W finale turnieju Dawid Perkowski i Anastasiia Kosenchuk pokonali Kamila i Katarzynę Kisielewskich. Kamil Kisielewski zdobył jeszcze dwa brązowe medale - w deblu wraz z Mateuszem Podkowińskim w półfinale ulegli Francuzom Matteo Justelowi i Baptiste Labarthe. W grze pojedynczej na drodze do półfinału stanął Duńczyk Oskar Klusholm. Łącznie od piątku Kisielewski rozegrał 12 gier, spędzając na koncie ponad 5.5 godziny. To jest jakaś kompletna paranoja, ktoś kto o tym zadecydował daleko rozmija się z rozumem.

W finale debla zagrali Tomasz Buza i Maksymilian Danielak. Jednak ulegli w nim tej samej parze francuskiej, która pokonała Kisielewskiego i Podkowińskiego. W ćwierćfinale singla dziewcząt grałą jeszcze Kosenchuk, zaś w deblu pań w tej samej fazie turnieju znalazły się Julia Stankiewicz i Julia Wójcik.