Lekkoatletyka - MŚ: brązowy medal Lewandowskiego

• Data publikacji: 06.10.2019, 18:45

Marcin Lewandowski z rekordem Polski 3:31,46 zdobył brązowy medal w biegu na 1500 metrów na mistrzostwach świata w Dosze. Triumfował Timothy Cheruiyot przed Taoufikiem Makhloufim.

Marcin Lewandowski wygrał bieg półfinałowy na 1500 metrów i był jednym z faworytów do zdobycia medalu. Tempo finału było bardzo szybkie, gdyż dyktowali je Kenijczycy. Timothy Cheruiyot i Ronald Kwemoi odskoczyli od reszty stawki. Marcin Lewandowski biegł pod koniec grupy. Na przedostatnim okrążeniu Kwemoi osłabł, a Cheruiyot utrzymywał swoją przewagę. Kenijczyk ostatecznie wygrał bieg z czasem 3:29,26.

Marcin Lewandowski świetnie rozegrał bieg taktycznie i zaatakował w odpowiednim momencie. Reprezentant Polski walczył o srebrny medal, ale nie dogonił mistrza olimpijskiego Taoufika Makhloufiego. Polak przegrał z Algierczykiem o 8 setnych sekundy. Lewandowski zdobył brązowy medal i ustanowił rekord Polski - 3:31,46. To pierwszy medal mistrzostw świata Marcina Lewandowskiego w karierze. Polak był najlepszym z Europejczyków, wyprzedzając m.in. Jakoba Ingebritsena.