Tenis - ATP Szanghaj: Hurkacz w 2. rundzie!

• Data publikacji: 06.10.2019, 15:35

W pierwszej rundzie prestiżowego turnieju ATP 1000 w Szanghaju Hubert Hurkacz mierzył się z Chińczykiem Zhizhenem Zhangiem. Polak rozprawił się z zawodnikiem gospodarzy 2:0.

Hubert po nieudanych startach w poprzednich turniejach wreszcie przełamał złą passę i awansował do 2. rundy. Turniej w Szanghaju (ATP 1000) jest bardzo ważny, bowiem jest drugim najbardziej punktowanym po Wielkim Szlemie.

W pierwszym secie nie doszło do przełamań. Każdy z zawodników pewnie wygrywał przy swoich serwach, przez co zdobywca pierwszej gry został wyłoniony w tie-breaku. Lepszy okazał się w nim Hurkacz, mimo że przegrywał 0:3. Ostatecznie zwyciężył 7:5 i pierwszy set padł jego łupem.

W drugiej partii na przełamanie nie trzeba było długo czekać. Piąty gem okazał się pechowy dla Chińczyka i to w nim nasz tenisista zwyciężył na odbiorze. Potem Hurkacz pewnie wygrał serwując, co kontynuował do samego końca i ostatecznie w drugim secie zwyciężył 6:4.

W 2. rundzie Polak zagra przeciwko zwycięzcy pojedynku Monfils - Sonego.

Hubert Hurkacz [36.] - Zhizhen Zhang [213.] (Chiny) 2:0 (7:6 (5); 6:4)