Siatkówka - PŚ: Polacy bez problemów wygrywają z Włochami!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 06.10.2019, 08:45

W swoim piątym spotkaniu w ramach rywalizacji o Pucharze Świata Polacy pewnie pokonali Włochów 3:0. To już czwarte zwycięstwo Biało-Czerwonych w Japonii.

Polacy znakomicie otworzyli spotkanie. Na początku pierwszej partii po wykorzystanych kontratakach i asie serwisowym Wilfredo Leona wyszli na prowadzenie 10:5. Włosi nie zdołali odrobić strat. Popełniali błędy w ataku i zagrywce, a ich blok prawie w ogóle nie funkcjonował. Biało-Czerwoni natomiast utrzymywali solidne przyjęcie, a w całym secie popełnili zaledwie 2 błędy własne. Pewnie utrzymali więc prowadzenie do końca i po skutecznej walce Bartosza Kurka przy siatce wygrali 25:18.

Druga partia przypominała poprzednią. Polacy szybko zdobyli 3-punktową przewagę - 9:3 i nie mieli problemów z jej utrzymaniem. Choć trochę słabiej spisywali się w przyjęciu zrehabilitowali się atakami nie do zatrzymania ze skrzydła. Włosi się jednak nie poddawali i w decydującej fazie seta mieli szansę na nawiązanie większej walki. Przy stanie 21:18 podopieczni Vitala Heynena zdobyli jednak serię czterech punktów. Set zakończył się takim samym rezultatem - 25:18 po autowym ataku Olega Antonowa.

Najbardziej wyrównana była ostatnia odsłona. Siatkarze z Italii wyszli na prowadzenie 12:10 po wygrywającym serwisie Davide Candellaro. Polacy zdołali jednak wyrównać i gra przez dłuższy czas toczyła się punkt za punkt. W końcówce ponownie lepsi okazali się jednak nasi reprezentanci. Spotkanie zakończył skutecznym atakiem Aleksander Śliwka - 25:22.

Polska – Włochy 3:0 (25:18, 25:18, 25:22)