Tenis - ATP Pekin: Kubot i Melo przegrali w finale

• Data publikacji: 06.10.2019, 10:53

Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo doszli do finału debla w Pekinie. Niestety ostatni mecz zawodów przegrali z Ivanem Dodigiem i Filipem Polaskiem.

Po trzech pewnych zwycięstwach 2:0, nadszedł czas na finał. W nim niestety nasz tenisista wraz z Brazylijczykiem nie podołali wyzwaniu i ulegli chorwacko-słowackiej parze 0:2.

W pierwszym secie było równo, lecz w 6. gemie przeciwnicy przełamali i dzięki temu, że w meczu zaczynali serwisem, wyszli na prowadzenia 4:2, a potem 5:2. Jeden wygrany gem po stronie Polaka i Brazylijczyka, ale potem pewnie do zera wygrali rywale i pierwszy set okazał się zwycięski dla Dodiga i Polaska.

W trzecim secie było sporo przełamań, ale wszystko doprowadziło do tie-breaka. W nim lepsi okazali się Dodig i Polasek wygrywając 7:4. Mimo przegranej, Kubot i Melo mogą zarówno ten mecz, jak i cały turniej, zaliczył do udanych.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Brazylia) - Ivan Dodig/Filip Polasek (Chorwacja/Słowacja) 0:2 (3:6; 6:7 (4))