Siatkówka - PŚ: Australijczycy ograli Rosjan, inni faworyci zwycięzcy

• Data publikacji: 04.10.2019, 23:00

Za nami 3. kolejka spotkań siatkarskiego Pucharu Świata w Japonii. Polscy zawodnicy przegrali z mocną kadrą USA 1:3, o czym pisaliśmy TUTAJ. A jak poradzili sobie inni uczestnicy tego turnieju?

W pierwszym meczu dnia zmierzyli się Irańczycy i Kanadyjczycy. W tym sezonie to raczej ci pierwsi są notowani wyżej, co odzwierciedliło się w wyniku. Siatkarze z Ameryki Północnej zdołali wygrać pierwszego seta, ale w następnych trzech górą byli ich rywale.

Iran - Kanada 3:1 (18:25, 25:23, 27:25, 25:19)

Następny mecz był walką drużyn z Argentyny i Włoch. Wydawało się, że Argentyńczycy sprawią sensację i wygrają z przeciwnikami dość gładko, gdyż prowadzili już 2:0, jednak po dwóch partiach Włosi zwarli szyki i w trzecim secie rozbili rywali do 12. Spotkanie już do końca toczyło się pod dyktando graczy z Europy, którzy wygrali dopiero pierwsze spotkanie w PŚ.

Argentyna - Włochy 2:3 (28:26, 25:17, 12:25, 18:25, 10:15)

Niezwykle ciekawy mecz rozegrali Rosjanie i Australijczycy. Pierwszego seta łatwo wygrali siatkarze z kraju kangurów, jednak już wszystkie kolejne partie rozstrzygały się dopiero w końcówkach. Reprezentanci Rosji, choć prowadzili 2:1, nie zdołali wygrać tego meczu i zanotowali pierwszą porażkę w turnieju.

Rosja - Australia 2:3 (16:25, 25:22, 28:26, 21:25, 12:15)

Bez niespodzianki potoczył się mecz między Brazylią a Egiptem, choć siatkarze z Afryki zdołali urwać faworytowi jednego seta. Brazylia jak na razie nie straciła w Pucharze Świata nawet punktu i okupuje pierwsze miejsce w tabeli.

Brazylia - Egipt 3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:22)

Ostatnim meczem dnia było oczywiście starcie gospodarzy, a naprzeciwko do walki stanęli Tunezyjczycy. Japonia, którą wczoraj ograli Polacy, już pierwszego dnia sprawiła niemałą niespodziankę i wygrała z Włochami. Tym razem siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni zmierzyli się ze zdecydowanie słabszym rywalem i ku uciesze publiczności łatwo wygrali to spotkanie 3:0.

Japonia - Tunezja 3:0 (25:23, 25:21, 25:11)