Tenis – ATP Pekin: Kubot i Melo w finale!

• Data publikacji: 04.10.2019, 12:20

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Rosjan Karena Chaczanowa i Andrieja Rublowa, dzięki czemu zagrają w finale turnieju w Pekinie! To czwarty w tym roku finał polsko-brazylijskiej pary. Stoją przed szansą na drugie w tym sezonie turniejowe zwycięstwo.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo byli faworytami spotkania ze specjalizującymi się w singlu Karenem Chaczanowem i Andriejem Rublowem. Rosjanie jednak również mają na swoim koncie kilka niezłych wyników deblowych, zatem mecz nie zapowiadał się łatwo dla polsko-brazylijskiej pary. Chaczanow i Rublow aż zaskakująco dobrze rozpoczęli ten mecz. Bardzo szybko wyszli na prowadzenie aż 5-1 i wydawało się, że za chwilę zwycięsko zakończą pierwszą partię. Kubot i Melo się jednak nie poddali. Wygrali sześć gemów z rzędu i to oni prowadzili po pierwszej części spotkania.

Drugi set miał bardziej regularny przebieg, ale znowu w pewnym jego momencie prowadzili Rosjanie. Na szczęście w końcówce znów skuteczniejsi byli Kubot i Melo. Tego seta również wygrali 7-5. W finale zagrają albo z Jamiem Murray'em i Nealem Skupskim, albo z Ivanem Dodigiem i Filipem Polaskiem.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [2] – Karen Chaczanow/Andriej Rublow (RUS) 7-5 7-5