Siatkówka - PŚ: pierwsza porażka Polaków
fivb.com

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 04.10.2019, 10:50

Polscy siatkarze przegrali w swoim trzecim meczu Pucharu Świata 2019 z ekipą Stanów Zjednoczonych - 3:1.

Po dwóch łatwych zwycięstwach z Tunezją i gospodarzem turnieju - Japonią, przyszedł czas na grę z poważnym przeciwnikiem jakim zawsze są Amerykanie. Początek pierwszego seta był dobry w wykonaniu Polaków, ale rywale szybko się otrząsnęli i wyrównali. Później cały czas gra była zacięta, zaś w końcówce "Jankesi" odskoczyli, wygrywając ostatecznie - 25:19.

Druga partia zaczęła się kapitalnie dla zawodników Vitala Heynena, którzy szybko objęli wyraźne prowadzenie - 6:2. Amerykanie dogonili nas w połowie seta, doprowadzając do remisu po 14. Jednak końcówka znów należała do siatkarzy Johna Sperawa, którzy zwyciężyli - 25:20 i wszystko wskazywało na to, że kolejna odsłona będzie tylko formalnością.

Set numer trzy zaczął się dla nas udanie, bo od minimalnego prowadzenia - 2:0. Potem, praktycznie przez cały czas prowadzili rywale, pozwalając tylko dwa razy wyjść Biało-Czerwonym do przodu. O losach rywalizacji decydowała tym razem gra na przewagi, w której lepsi okazali się nasi siatkarze, po asie serwisowym w wykonaniu Mateusza Bieńka.

Początek czwartej partii ponownie był lepszy w wykonaniu Polaków, którzy zaczęli od wyniku - 3:0 i 5:2. W kolejnych minutach gra była niezwykle zacięta, a na drugą przerwę techniczną nasi schodzili z prowadzeniem - 16:14. Do samego końca trwała walka o każdą piłkę, ale po fantastycznej obronie Thomasa Jaeschke, którą okupił kontuzją barku oraz dwóch skutecznych atakach Matthew Andersona, wygrali Amerykanie - 27:25.

Stany Zjednoczone 3:1 Polska (25:19, 25:20, 24:26, 27:25)

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Get Well Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.