El. ME U-17 kobiet: "10" ustrzelona z Kazaszkami!

• Data publikacji: 03.10.2019, 13:31

W inauguracyjnym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy do lat 17, Polki rozbiły rówieśniczki z Kazachstanu, wygrywając aż - 10:0.

Młode Polki były faworytkami tego spotkania i nie zawiodły oczekiwań kibiców. Kazaszki nie stanowiły dla nich problemu, co Biało-Czerwone dobitnie pokazały, urządzając sobie trening strzelecki. Zaczęło się jednak po upływie 20 minut gry. Wtedy też, wynik meczu otworzyła Anna Kodym, wykorzystując podanie Mai Szydełko. Jeszcze przed przerwą, Polki dołożyły trzy trafienia i w dobrych humorach schodziły do szatni. Dwukrotnie do bramki Wiktorii Zeinali strzeliła Magdalena Sobal, a raz Wiktoria Kiszkis.

Po zmianie stron padały kolejne gole dla Polski. Hat-trickiem popisała się Natalia Wróbel, a drugie trafienie zaliczyła też Kiszkis. Festiwal bramek zakończyła w 89. minucie Nadia Krezyman, przy asyście Wiktorii Malinowskiej. Nadia również ustrzeliła dublet, bo jeszcze w 70. minucie, wpisała się na listę strzelczyń.

Polska - Kazachstan 10:0 (4:0)

Bramki: 20' Kodym, 31', 45+1' Sobal, 34', 62' Kiszkis, 60', 61', 83' Wróbel, 70', 89' Krezyman

Polska: Macała - Skupień, Dudziak, Malinowska, Kazanowska - Maronde (75' Lichwa), Kiszkis (75' Długokęcka), Kodym (46' Prochowska), Wróbel, Szydełko (46' Czyż) - Sobal (62' Krezyman)

Kazachstan: Zeinali - Plotnikova, Ivanova, Sovet (35' Samatova, (62' Serik), Sosnovskaya (77' Mukashova) - Tkach, Aitimbetova, Sagatova, Khassenova - Abzhan, Yelubayeva

Żółte kartki: 33' Ivanova

Sędziowała: Abigail Marriott (Anglia)