Lekkoatletyka: MŚ Doha 2019 - dzień 6. [ZAPIS RELACJI LIVE]

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 02.10.2019, 14:33

Po wczorajszym brązowym medalu Piotra Liska w skoku o tyczce, dziś możemy mieć nawet szansę na to, żeby podwoić dorobek dwóch medali, jaki reprezentacja Polski ma w dorobku podczas zawodów w Katarze. W finale rzutu młotem mężczyzn czeka nas rywalizacja Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego z resztą światowej czołówki. Czekają nas też starty wielobojów, kwalifikacji pchnięcia kulą i rzutu dyskiem kobiet, a także półinał 400 metrów przez płotki kobiet z Joanną Linkiewicz.

 

Starty Polaków

 

Relacja na żywo

KONIEC EMOCJI W DAUSZE! DZIŚ ZA NAMI DŁUGI DZIEŃ! MAMY ZŁOTO PAWŁA FAJDKA! Dziękujemy na naszą relację i zapraszamy na jutro.

Dziesięciobój - Pierce Lepage i Kai Kazimirek uzyskali czas 47,35 w trzecim biegu na 400 metrów, ale lepszy w pomiarze do tysięcznych części sekundy był Kanadyjczyk. Po dokładnie połówce dziesięcioboju na prowadzeniu Damian Warner - 4513 punktów przed Piercem Lepagem - 4486 i Kevinem Mayerem - 4483, który w biegu na 400 metrów stracił sporo punktów. Paweł Wiesiołek melduje się na 12. miejscu - 4150. Do miejsca w pierwszej 10-tce Polak traci 39 punktów.

Dziesięciobój - Słabiutki bieg Pawła Wiesiołka, który melduje się w drugim biegu na 6. miejscu. 49,37 da tylko 844 punkty. Polak na pewno spadnie po pierwszym dniu rywalizacji, ale ostateczne wyniki podamy tuż po trzecim biegu.

Dziesięciobój - Ostatnia konkurencja dzisiejszego dnia w Dausze. Janek Oiglane z Estonii z nowym rekordem życiowym - 49,14 wygrywa pierwszy bieg wieloboistów na 400 metrów. W drugiej serii Paweł Wiesiołek będzie walczył o bardzo dobry wynik.

110 m ppł. ALEŻ HISTORIA W FINALE 110 METRÓW PRZEZ PŁOTKI! Świetnie biegł do pewnego momentu Omar McLeod, wydawało się, że może to wygrać, ale pogubił się na ostatnich płotkach. Złoto dla Granta Hollowaya (13:10), srebro dla Siergieja Szubienkowa (13,15) i brąz dla Pascala Martinot-Lagarda (13,18).

Rzut młotem Szkoda dziś Wojtka Nowickiego... Gdyby Polak rzucał tak, jak potrafi, miałby srebro, a może nawet powalczyłby z kolegą z reprezentacji....

Rzut młotem - Znamy już medalistów! Trzecie miejsce dla Bence Halasza 78,18, srebeo dla Quentina Bigot - 78,19, a ZŁOTY NASZ PAWEŁ FAJDEK! C Z W A R T Y RAZ Z RZĘDU! To jest cudowna historia! 80,50 dzisiaj!

Rzut młotem - Wojciech Nowicki dziś bez medalu... W ostatniej kolejce rzucił dziś najdalej, ale 77,69 to tylko 4. lokata...

Rzut młotem - Mykhaylo Kokhan kończy konkurs na 5. miejscu z rekordem życiowym 77,39. W ostatniej kolejce 76,50 i piąta lokata.

Rzut młotem Eivind Henriksen minimalnie powyżej 77 metrów - 77,07, ale najdalej 77,38. Szóśta pozycja.

Rzut młotem - Javier Cienfuegos podobnie. W ostatnim rzucie 74,64, a najdalej 76,57. Siódma lokata.

Rzut młotem - Hleb Duradau w ostatniej kolejce 75.34, a ogólnie 76,00 - nie awansuje już wyżej i kończy na 8. miejscu.

Rzut młotem - Pierwszy spalony rzut Pawła Fajdka, bo też Polak nie osiągnął dobrego rezultatu. Przed nami ostatnia kolejka. Na razie Fajdek prowadzi z rezultatem 80,50. Drugi jest Quentin Bigot, trzeci Bence Halasz. Tę dwójkę dzieli... jeden centymetr - 78,19 do 78,18. Wojciech Nowicki na razie tylko 77,42. Oby Polak poprawił się w ostatniej próbie.

200 m Złoty medal Diny Ahser-Smith na 200 metrów kobiet! Z rezultatem 21,88 Brytyjka poprawia rekord kraju. Druga - Amerykanka Brittany Brown - bije rekord życiowy z rezultatem 22,22. Na trzecim miejscu Mujinga Kambundji, więc dwa medale przylecą do Europy!

Rzut młotem - Spalony... Wojciech Nowicki rzuca bardzo daleko, ale niestety znowu brakuje mu koła. Czy to się dzisiaj uda? Może być ciężko...

Rzut młotem - Rekord życiowy Ukraińca Mykhaylo Kokhana, który awansuje na 5. miejsce - 77,39!

Rzut młotem - W niesamowitej formie jest Paweł Fajdek! Czwarty tytuł z rzędu na wyciągnięcie ręki. 80,50 w czwartym rzucie. Polak prowadzi w konkursie.

Rzut młotem 77,42 - to już był dużo lepszy rzut Wojtka Nowickiego. Polak awansuje na 4. miejsce, ale jeszcze trochę brakuje do podium. Dokładnie 64 centymetry.

Rzut młotem - Javier Cienfuegos z rezultatem 76,57 wyprzedza Wojtka Nowickiego. Już za chwilę czwarta próba Polaka. Musi się zmotywować!

Rzut młotem Zostaje najlepsza ósemka. Wiemy, że z konkursu odpadają Ashraf Amgad El Seify (Katar), Nick Miller (Wielka Brytania), Rudy Winkler (USA) i Yevgeniy Korotovskiy (Rosja - pod flagą olimpijską).

Rzut młotem - Trochę słabsza próba Pawła Fajdka od tej z drugiej kolejki, ale i tak 79,37 to świetna odległość.

Rzut młotem - W trzeciej kolejce drugi rzut pali chyba największy rywal Polaków w walce o medal - Bence Halasz.

Dziesięciobój - Na wysokości 2,17 skończył się konkurs skoku wzwyż siedmioboistów. Tyle właśnie skoczył Marcel Uibo. Po trzech konkurencjach prowadzi Kevin Mayer (3621) przed Damianem Warnerem (3610) i Lindonem Victorem z Grenady (3563). Paweł Wiesiołek minimalnie awansował - w tej chwili jest 11. (3306)

Rzut młotem - Z konkursu na pewno już odpada Nick Miller, który zaliczył kapitalny rzut w drugiej próbie, ale spalił. W kolejnej zrobił to samo.

Rzut młotem - Spalony... Wojciech Nowicki rzucił dalej, ale brakło mu koła, żeby się utrzymać. Musi się Polak poprawić w kolejnych próbach.

Rzut młotem - I TAK JEST! 80,16 - PIERWSZY RZUT W KONKURSIE POWYŻEJ 80 METRÓW! Teraz oby tylko Wojtek szybko dołączył!

Rzut młotem - Quentin Bigot znowu wyprzedza Wojtka Nowickiego - różnica między nimi wynosi dokładnie 156 centymetrów. Teraz czekamy na Pawła Fajdka.

Rzut młotem - Bence Halasz tym razem pali swoją próbę. Była to bardzo daleka próba, więc to dla nas dobra informacja.

Siedmiobój - Panowie skaczą, a kobiety... biegają. W pierwszej serii biegu na 200 metrów wygrała Nafissatou Thiam przed Kateriną Cachovą i Ekateriną Voroniną. Drugi bieg wygrywa Belgijka Hanne Maudens z rekordem życiowym - 23,81 przed Solene Ndamą - 24,34 i Annie Kunz - 24,37.

Dziesięciobój - Wysoko latają wieloboiści w skoku wzwyż. Maicel Uibo z Estonii i Ilya Shkurenyov spod flagi olimpijskiej już pokonali wysokość 2,11.

Rzut mlotem - Kapitalny rzut Nicka Millera... Dobrze, że była to próba spalona, bo bardzo zamieszałby w czołówce Brytyjczyk!

Rzut młotem - Walczy Wojciech Nowicki! Na razie jednak to tylko 76,50. Polak wraca na trzecie miejsce, wyprzedzając Quentina Bigota.

Rzut młotem - I PIĘKNIE! Paweł Fajdek po pierwszej kolejce już prowadzi. Specjalista od mistrzostw świata z rezultatem 79,34 wyprzedza Halasza, Bigota i Nowickiego.

Rzut młotem - Quentin Bigot rezultatem 76,34 wyprzedza Wojciecha Nowickiego. Polak na razie na 3. lokacie. Francuz wbił się między Halasza i Nowickiego.

Rzut młotem - Kapitalne otwarcie Bence Halasza! 78,18 i Węgier zgłasza swój akces do medalu! Muszą na to odpowiedzieć Polacy!

Rzut młotem - Na drugim miejscu Hleb Duradau z rezultatem 75,45. Wszyscy otwierają bardzo spokojnie.

Rzut młotem - I bardzo ładnie zaczyna Wojciech Nowicki. Rzut na rozgrzewkę wynosi 76,25! Polak prowadzi w konkursie!

Rzut młotem - I rozpoczynamy to, na co dzisiaj czekamy! Finał rzutu młotem mężczyzn. Oto lista startujących: Mykhaylo Kokhan (Ukraina), Wojciech Nowicki (Polska), Nick Miller (Wielka Brytania), Hleb Dudarau (Białoruś), Javier Cienfuegos (Hiszpania), Rudy Winkler (USA), Bence Halasz (Węgry), Ashraf Amgad El Seify (Katar), Quentin Bigot (Francja), Eivind Henriksen (Norwegia), Yevgeniy Korotovskiy (Rosja - pod flagą olimpijską), Paweł Fajdek (Polska)

400 m ppł. Znamy już komplet finalistek. Trzeci bieg wygrywa Sydney McLaughlin z USA (53,81) [przed Leą Sprunger (54,42). Z czasem do finału kwalifikują się: Amerykanka Ashley Spencer i Ukrainka Anna Ryzhykova!

Dziesięciobój - Poprzeczka na skoczni wzwyż wędruje na 2,02. Tam już skaczą najlepsi wszechstronni specjaliści od lekkiej atletyki. Cedric Dubler, Ilya Shkurenyov, Niklas Kaul i Fredrik Samuelsson przeskoczyli tę wysokość.

400 m ppł. - To nie był zły bieg Joanny Linkiewicz. Przede wszystkim nasza zawodniczka uzyskała najlepszy czas w sezonie - 55,38. W finale są już na pewno zwyciężczyni tego biegu Rushell Clayton z Jamajki i Zuzanna Hejnova z Czech.

Dziesięciobój - I Paweł Wiesiołek po trzech próbach kończy rywalizację w skoku wzwyż. Nie udało się skoczyć 199 centymetrów. Zostało 1,96.

Dziesięciobój - Paweł Wiesiołek strąca 199 centymetrów w pierwszej próbie. Tę wysokość pokonała szóstka zawodników.

400 m ppł. Za nami pierwsza seria półfinałowa 400 metrów przez płotki kobiet. Świetnie pobiegła Dalilah Muhammad, która zwycięża rezultatem 53,91 - fenomenalny czas. Pokazuje to też czas Sage Watson, która z czasem 54,32 bije rekord Kanady. Szansę na awans do półfinału mają jeszcze Anna Ryzhykova i Zurian Hechavarria, ale one muszą czekać na czasy innych biegów.

400 m - Natomiast z czasami kwalifikują się dwaj Jamajczycy - Demish Gaye i Akeem Bloomfield.

400 m - Machel Cedenio z Trynidadu i Tobago - 44.41 s., oraz Kolumbijczyk Anthony Jose Zambrano - 44.55 wchodzą bezpośrednio do finału.

400 m - Awans z drugiego półfinału uzyskują Steven Gardiner z Bahamów - 44.13 s., oraz Kirani James z Grenady - 44.23.

400 m - Amerykanin Fred Kerley - 44.25 s., a także Kenijczyk Emmanuel Korir - 44.37 z bezpośrednim awansem do finału.

400 m - Kolejne trzy wyścigi półfinałowe, ale tym razem na dystansie 400 metrów.

110 m ppł. - A z czasami wchodzą Chińczyk Wenjun Xie oraz Amerykanin Devon Allen, którzy biegli w drugim wyścigu.

110 m ppł. - Orlando Ortega z Hiszpanii - 13.14 s., oraz Cypryjczyk Milan Tralković - 13.27 również z przepustką do finału.

110 m ppł. - Drugi bieg wygrywa obrońca tytułu Jamajczyk Omar McLeod - 13.08 s., przed Pascalem Martinot-Lagardem z Francji - 13.12.

110 m ppł. - Amerykanin Grant Holloway - 13.10 s., i Rosjanin Sergey Shubenkov - 13.18 z bezpośrednią kwalifikacją do finału.

110 m ppł. - Przed nami trzy biegi półfinałowe.

Siedmiobój Szybki meldunek na temat finałowych wyników skoku wzwyż siedmioboju. 1,95 skoczył Katharina Johnson-Thompson i Nafissatou Thiam. Lepsza jednak była Brytyjka dzięki mniejszej ilości strąconych prób. Tak też wygląda pierwsza dwójka klasyfikacji ogólnej - 2282 punkty do 2242. Trzecie miejsce dla Eriki Bougard - 2177 punktów.

Rzut dyskiem - I po nadziejach Darii Zabawskiej na finał. Polka pali trzecią próbę i nie awansuje do finału rzutu dyskiem.

Rzut dyskiem - Daria Zabawska notuje rezultat 57,05. Daaaleko od awansu. W swojej grupie dopiero 11. wynik. Polka musi się poprawić w ostatniej próbie.

Dziesięciobój - Po pchnięciu kulą w klasyfikacji generalnej prowadzi Francuz Kevin Mayer (2827), drugi jest Damian Warner (2776), a trzecią lokatą może się pochwalić reprezentant Grenady - Lindon Victor (2741). Paweł Wiesiołek plasuje się na 12. miejscu - 2539. Dziś jeszcze skok wzwyż i 400 metrów.

Rzut dyskiem - Cóż, był to tak słaby rzut, że Daria Zabawska nie pozwoliła sędziom zmierzyć tej próby. Oby w kolejnych było lepiej!

Rzut dyskiem - Grupa B rzutu dyskiem ruszyła z rozpędem. Sandra Perković z rezultatem 65,20 spokojnie osiąga minimum dające jej start w finale. Jako 9. do koła wejdzie Daria Zabawska.

Dziesięciobój - ALEŻ REKORD ŻYCIOWY PAWŁA WIESIOŁKA! 15,26 to lepsza próba od najlepszej w jego karierze o 81 centymetrów! Tak się właśnie rywalizuje na najważniejszej imprezie sezonu!

Siedmiobój - Powoli kończymy skok wzwyż w ramach siedmioboju. Trzy zawodniczki przeskoczył na razie 1,86 - Nafissatou Thiam, Katharina Johnson-Thompson i Erica Bougard.

Dziesięciobój - Brawo Paweł! 14,52 pcha Polak. To tylko o trzy centymetry słabiej od rekordu życiowego i najdalej w tym sezonie. W tej chwili to 3. miejsce w grupie B. Oczywiście dużo dalej pchają zawodnicy z grupy A, ale i tak można być zadowolonym z osiągnięcia Polaka.

Siedmiobój - W skoku wzwyż pań pięć zawodniczek grupy A na wysokości 1,83. Tę wysokość jako pierwszą wybrała w dzisiejszym konkursie Katarina Johnson-Thompson i to ona prowadzi.

5000 m Za nami drugi i ostatni bieg kwalifikacyjny do finału 5000 metrów. Zwyciężyła go Tsebay Gemechu z dużo wolniejszym czasem 15:01,57. Dokładnie taki sam rezultat uzyskała druga w tym biegu Kostanze Klosterhalfen, jednak Niemka była minimalnie słabsza w obliczeniu czasu do tysięcznych części sekundy. Na trzecim i czwartym miejscu Kenijki - Margaret Kipkemboi i Lilian Rengeruk. Piąte miejsce przypadło Brytyjce Laurze Weightman.

Dziesięciobój - Próba Pawła Wiesiołka wyglądała nawet nieźle, ale niestety Polak wypadł z koła i jego próba nie została zaliczona. Na razie w obu grupach na prowadzeniu Francuz Kevin Mayer - z rezultatem 15,69.

Dziesięciobój - Podczas, gdy panie toczą dopiero drugą konkurencję siedmioboju, panowie startują już z trzecią - pchnięciem kulą. Liczymy, że Paweł Wiesiołek poprawi swoją 16. lokatę po dwóch konkurencjach.

Siedmiobój - Na 180 centymetrach umieszczona jest już tyczka w grupie A siedmioboju. Tą wysokość na razie pokonały dwie zawodniczki - Nadine Broersen z Holandii i Finka Maria Huntington.

5000 m Za nami pierwszy bieg kwalifikacyjny na 5000 metrów kobiet. Z czasem 14:52,13 zwycięża Helen Obiri. W finale z rekordem życiowym jest też Karissa Schweizer - 14:52,41, Etiopka Hawi Feysa - 14:53,85. Na czwartym miejscu Eilish McColgan - 14:55,79, a jako ostatnia pewna miejsca w finale - również z rekordem życiowym - Camille Buscomb - 15:02,19. Rozpoczął się już drugi bieg.

Rzut dyskiem - Ostatecznie cztery zawodniczki z grupy A awansują z minimum do finału. Najdalej rzuciła Yaime Perez 67,78. Awans ma też już Melina Robert-Michon z Francji (64,02) przed Kristin Pudenz (63,35) i Chinką Yang Chen (63,10).

Dziesięciobój Pierce Lepage z dorobkiem 2015 punktów lideruje po dwóch konkurencjach klasyfikacji siedmioboistów przed swoim rodakiem Damianem Warnerem - 1988 i Kevinem Mayerem - 1925.Paweł Wiesiołek dopiero 16. - 1733 punkty.

Siedmiobój - Od 1,62 zaczął się konkurs skoku wzwyż siedmioboistek. Wysokość do góry idzie jednak bardzo szybko, bo 1,71 ma już zaliczone Amerykanka Kendell Williams i Szwajcarka Geraldine Ruckstuhl.

Skok o tyczce - Bardzo przyjemna teraz dla nas chwila na stadionie w Dausze. Brązowy medal odebrał Piotr Lisek!

Rzut dyskiem - Odrobinę zaniedbaliśmy początek kwalifikacji rzutu dyskiem kobiet, które rozpoczęły się na stadionie w Dausze, jednak nasza Daria Zabawska wystartuje dopiero o 18:25. Na razie minimum mają trzy zawodniczki - Kubanka Yaime Perez (67,78), Melina Robert-Michon z Francji (64,02) i Kristina Pudenz z Niemiec - 63,35. Minimum kwalifikacyjne jest ustawione dokładnie na 63 metrze.

Dziesięciobój - Poprawia się Paweł Wiesiołek, ale trochę za mało, żeby być zadowolonym. 7,02 Polaka to tylko 818 punktów, co spowoduje spory spadek w klasyfikacji. W kolejnych konkurencjach trzeba będzie nadrabiać...

1500 m Za nami już trzeci wyścig. 4:07,27 Amerykanki Jenny Simpson to najlepszy rezultat ostatniej serii. Drugie miejsce dla Kanadyjki - Gabrieli Debues-Stafford, na trzecim miejscu Brytyjka Laura Muir - to odpowiednio czasy 4:07,28 i 4:07,37. Czwarte miejsce dla Hiszpanki Marty Perez, piąte dla Rumunki Claudii Bobocei i szóste dla Maliki Akkaoui z Maroka.

1500 m Drugi bieg na 1500 metrów kobiet wygrywa Rababe Arafi z Maroka (4:08,32), ale ten bieg był dużo wolniejszy, niż pierwszy. Z tego biegu wchodzą więc na razie też jeszcze Kenijka Winny Chebet, Etiopka Gudaf Tsegay, Amerykanka Shelby Houlihan, Australijka Jessica Hull i Szwedka Yolanda Ngarambe.

Dziesięciobój - 6,96 Pawła Wiesiołka. Polak poprawia się minimalnie - o 3 centymetry, ale też trudno mówić dalszym skakaniu, jeśli się odbija o ponad 20 centymetrów od belki. Musi Polak zaryzykować w ostatnim skoku.

Dziesięciobój - Pierce Lepage z rezultatem 7,79 na razie skoczył najdalej w drugiej konkurencji dziesięcioboju. Paweł Wiesiołek ma przed sobą jeszcze dwie próby.

1500 m Siffan Hassan (4:03,88) przed Faith Kipyegon (4:03,93) i Nikki Hiltz (4:04,00). Do kolejnej fazy dostają się też Winnie Nanyondo z Ugandy, Chiara Mageean z Irlandii i Sarah McDonald z Wielkiej Brytanii. Ta ostatnia pobiegła dość słabo i dostaje się z ostatniego premiowanego miejsca.

1500 m Tymczasem ruszamy z pierwszym biegiem eliminacyjnym kobiet na 1500 metrów kobiet - niestety bez kontuzjowanej Sofii Ennaoui, która nie przyjechała do Kataru. W pierwszym biegu na starcie Sarah McDonald, Sifan Hassan czy Faith Kipyegon.

Dziesięciobój - 6,93 Polaka w pierwszej próbie to nie jest zły rezultat, ale liczymy, że w którejś z kolejnych prób Polak wyląduje poza granicą 7 metrów.

Dziesięciobój - Skok w dal mężczyzn to druga konkurencja dziesięcioboju. Po pierwszej prowadzi Damian Warner - 1011 punktów, przed Piercem Lepagem - 1008 i Kevinem Mayerem - 975. Paweł Wiesiołek ex aequo z Harrisonem Williamsem na 7. miejscu - 915 punktów.

Pchnięcie kulą - Z ostatniego miejsca, ale najważniejsze, że z kwalifikacją. Paulina Guba z rezultatem 18,04 w finale. Dwie zawodniczki w kwalifikacjach osiągnęły 19 metrów. W grupie A uczyniła to Jamajka Danniel Thomas-Dodd (19,32), w grupie B - Maggie Ewen (19,21).

Siedmiobój - Kendell Williams wygrywa ostatni bieg na 100 metrów przez płotki siedmioboistek ze świetnym czasem 12,58. Solene Ndama na drugim miejscu w swoim biegu i klasyfikacji ogólnej - 12,90. Trzecie miejsce dla Erici Bougard - 13,01.

Pchnięcie kulą - Pali Paulina Guba ostatnie pchnięcie. W tej chwili Polka zajmuje ostatnie miejsce dające awans do finału, ale musimy poczekać na resztę zawodniczek.

Pchnięcie kulą - Klaudia Kardasz poza finałem pchnięcia kulą. Najlepszy rezultat w trzeciej próbie, ale i tak 17,79 to za mało, by myśleć o finale.

Siedmiobój - Drugi bieg kobiet do siedmioboju za nami. Katarina Johnson-Thompson z rezultatem 13,09 wygrywa ten bieg za co otrzyma 1111 punktów. Drugie miejsce dla Vereny Preiner, trzecie dla Annie Kunz - odpowiednio czas 13,25 i 13,27.

Pchnięcie kulą - To już była dużo lepsza próba Pauliny Guby. 18,04 to piąty rezultat grupy A, który na ten moment daje awans do finału. Przed Polką jeszcze jedna próba.

Pchnięcie kulą - Kluadia Kardasz nie spaliła, ale rezultat 16,86 jest bardzo daleki od minimum. Ciężko będzie tu młodej Polce dostać się do finału...

Siedmiobój - Po zmaganiach dziesięcioboistów, pora na siedmioboistki, które zaczynają od 100 metrów przez płotki kobiet. W pierwszym wyścigu falstart. Teraz jednak zawodniczki wystartowały zgodnie z regulaminem. Zwyciężyła Katerina Cachova (13,47), przed Anouk Vetter (13,55) oraz Emmą Oosterwegel (13,65).

Pchnięcie kulą - Siedem zawodniczek ma już minimum kwalifikacyjne do finału. W tym gronie na razie nie ma Polek.

Pchnięcie kulą - Słabo też Paulina Guba. Polka co prawda w przeciwieństwie do koleżanki z reprezentacji próby nie spaliła, ale 17,36 to baaaardzo daleko od ideału.

Pchnięcie kulą - Niestety Klaudia Kardasz pali swoją pierwszą próbę. Na razie z minimum Michellle Carter (18,85), Lijiao Gong (18,96), Dimitriana Surdu (18,71) oraz Christina Schwanitz (18,52).

Dziesięciobój - Dwóch Kanadyjczyków na czele ostatniego biegu na 100 metrów dziesięcioboistów: Damian Warner (10,35) i Pierre Lepage (10,36). Czterech innych zawodników pobiegło szybciej od Pawła Wiesiołka, a Harrison Williams uzyskał ten sam czas (10,76). Obaj panowie znajdą się więc po pierwszej konkurencji na 7. lokacie.

Pchnięcie kulą - Paulina Guba i Klaudia Kardasz rozpoczynają rywalizację w kwalifikacjach pchnięcia kulą kobiet. Miejmy nadzieję, że obie Polki poradzą sobie z minimum kwalifikacyjnym, które jest wyznaczone na 18,40.

Dziesięciobój - Kapitalny bieg Pawła Wiesiołka! 10,76 to najlepszy wynik Polaka w sezonie. Na razie daje to Polakowi 915 punktów i prowadzenie w ogólnej klasyfikacji. Jeszcze do rozegrania jedna seria, a w niej najlepsi z najlepszych!

Dziesięciobój - Estończyk Janek Oiglane najlepszy w pierwszej serii biegu na 100 metrów z rezultatem 10,94. Na drugim miejscu Ilya Shkurenov rywalizujący pod flagą olimpijską - 11,02. Trzecie miejsce przypadło rodakowi zwycięzcy - Maicelowi Uibo - 11,02. W kolejnej serii będzie rywalizował Paweł Wiesiołek.

Dziesięciobój Rozpoczynamy relację z 6. dnia MŚ w Dausze! Dziś na początek zmagania dziesięcioboistów i ich bieg na 100 metrów. W drugim z nich zaprezentuje się nasz Paweł Wiesiołek. Nietypowo będą rozgrywane wieloboje na tych MŚ. Zazwyczaj siedmiobój i dziesięciobój były rozgrywane osobno - przez cztery dni - dwa dni na zmagania mężczyzn i dwa dni na zmagania kobiet. Teraz zarówno panowie, jak i panie będą rywalizować równolegle.

Dzień rozpoczniemy około godziny 15:35, a zakończy się on około 22:30 - czekają nas więc długie godziny z "królową sportu"!

Radosław Kępys – Poinformowani.pl

Radosław Kępys

Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.