Tenis stołowy - Swedish Open: turniej główny bez Polaków

• Data publikacji: 01.10.2019, 21:46

Nie powiodło się Polakom w szwedzkim turnieju. Nikt z 5-osobowej kadry nie przebrnął kwalifikacji. Szanse na dobre wyniki są jednak w grach podwójnych, w których pierwsze mecze z udziałem Polaków rozegrane zostaną jutro.

Eliminacje od pierwszej rundy rozpoczynały wszystkie nasze reprezentantki. Do drugiej udało się awansować tylko Natalii Partyce, która pokonała Francuzkę Marie Migot 4:2. Mimo równej walki i dwóch ostatnich setów przegranych na przewagi, z turniejem musiała się dość szybko pożegnać Li Qian. Polka prowadziła 2:1, lecz ostatecznie uległa 2:4 chińskiej tenisistce Qian Tianyi. "Gładko", bo 0:4, przegrała Natalia Bajor. Chinka Zhang Rui okazała się za mocna dla mistrzyni Polski i pewnie pokonała naszą reprezentantkę.

Z racji wolnego losu, od 2. rundy kwalifikacje rozpoczęła dwójka biało-czerwonych. Jakub Dyjas po dobrym i równym meczu musiał uznać wyższość Diogo Chena i ostatecznie Portugalczyk zwyciężył 4:2. Nieco mniej wyrównany był pojedynek Marka Badowskiego z zawodnikiem gospodarzy Hampusem Nordbergiem. Co prawda w każdym secie "Bany" nawiązywał walkę z rywalem, ale mimo to Szwed wygrał 4:0.

Po pokonaniu Francuzki przyszła pora na Japonkę. Natalia Partyka mierzyła się z Sakurą Mori. Azjatka pokonała naszą zawodniczkę 4:2, lecz wszystkie sety były "na styku" i wynik mógł być zupełnie inny.

Udział w zmaganiach indywidualnych w Swedish Open dla naszych zawodników dobiegł końca. Pozostaje walka w turnieju deblowym oraz gry mieszanej.

Wyniki Polaków:

(1. runda)

Natalia Partyka - Marie Migot (Francja) 4:2 (12:14; 11:7; 11:7; 14:12; 6:11; 11:3)

Li Qian - Qian Tianyi (Chiny) 2:4 (9:11; 11:8; 11:8; 6:11; 11:13; 11:13)

Natalia Bajor - Zhang Rui (Chiny) 0:4 (5:11; 6:11; 8:11; 6:11)

(2. runda)

Jakub Dyjas - Diogo Chen (Portugalia) 2:4 (11:4; 9:11; 8:11; 3:11; 11:9; 6:11)

Marek Badowski - Hampus Nordberg (Szwecja) 0:4 (9:11; 10:12; 5:11; 7:11)

Natalia Partyka - Sakura Mori (Japonia) 2:4 (6:11; 12:10; 11:13; 10:12; 11:4; 5:11)