Kajakarstwo górskie - MŚ: bez medali, ale z kwalifikacjami do Tokio!

• Data publikacji: 28.09.2019, 22:28

Za nami finały kanadyjkarzy oraz kajakarek na mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim. Polacy pomimo braku zdobycia medali wywalczyli dla naszego kraju kwalifikacje olimpijskie w tych konkurencjach.

Najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Grzegorz Hedwig, jednak mało brakowało, a Polaka zabrakłoby nawet w półfinale, gdyż w eliminacjach zajął dopiero 20. miejsce, ostatnie dające awans do półfinału. Tam Polak popłynął jednak znakomicie! Hedwig pokonał tor w rewelacyjnym czasie 91.96 i z drugim wynikiem awansował do finału, po czym zdobył dla naszego kraju kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Tokio. W finale Polak popełnił jednak fatalny błąd i otrzymał aż 50 sekund kary, przez co zajął ostatnie 10. miejsce. Złoto zdobył Francuz Cedrik Joly, który wyprzedził Hiszpana Andera Elosegiego oraz Słoweńca Lukę Bozica.

Pewni możemy być także tego, że w Tokio wystawimy naszą reprezentantkę w konkurencji K1, a to dzięki znakomitym eliminacjom w wykonaniu Natalii Pacierpnik i Klaudii Zwolińskiej. Pacierpnik w eliminacjach otrzymała dwie sekundy kary, ale mimo to zajęła 15. miejsce, natomiast Klaudii Zwolińskiej doliczono aż cztery sekundy, jednak pomimo tego Polka zajęła 20. miejsce i również awansowała do półfinału. W walce o finał nasze reprezentantki były już jedynie tłem dla rywalek. Natalia Pacierpnik pomimo bezbłędnego przejazdu zajęła jednak dopiero 23. miejsce, jeszcze słabiej poszło Zwolińskiej, która zaliczyła aż trzy dotknięcia bramek i w konsekwencji doliczenia sześciu sekund finiszowała dopiero na 25. miejscu. Złoty medal zdobyła Słowenka Eva Tercelj, która wyprzedziła Austalijkę Jessicę Fox i reprezentantkę Nowej Zelandii Luukę Jones.

Jutro kwestia medali i kwalifikacji olimpijskiej rozstrzygnie się w konkurencjach K1 mężczyzn, gdzie w półfinale popłynie Michał Pasiut oraz w C1 kobiet, gdzie w półfinale powalczą Klaudia Zwolińska i Aleksandra Stach.