Piłka ręczna - kw. do Euro 2020: bardzo ważne zwycięstwo Polek

• Data publikacji: 28.09.2019, 19:36

Reprezentantki Polski wygrały 27:26 z Ukrainkami w wyjazdowym meczu kwalifikacji mistrzostw Europy. To już drugie zwycięstwo Polek w eliminacjach.

Po wygranej z Wyspami Owczymi polskie szczypiornistki zagrały w Kijowie z Ukrainkami. W pierwszym meczu rywalki naszego zespołu przegrały z Rumunkami, czyli faworytem grupy. Właśnie Polska i Ukraina to drużyny, które powinny walczyć o 2. miejsce w grupie, dające awans na Euro. Dlatego spotkanie w stolicy Ukrainy było bardzo istotne.

Przez minuty były wyrównane, ale do stanu 2:2. Od tego momentu reprezentantki Polski rzuciły 5 bramek z rzędu. Po przerwie na żądanie Ukrainki trafiały trzykrotnie bez odpowiedzi naszej drużyny. O czas poprosił Arne Senstad. Trafienie na przełamanie dla Polek zanotowała Kinga Grzyb i było 8:5. Niestety, Polki nie grały ze skutecznością, którą prezentowały na początku gry. Po 20 minutach był już remis 10:10. Końcówka pierwszej połowy była wyrównana. Do przerwy był remis 14:14.

W drugiej połowie gra toczyła się bramka za bramkę. Żaden z zespołów nie był uzyskać nawet 2 trafień przewagi. Polki na 3 minuty przed końcem objęły prowadzenie 26:24. Był to bardzo ważny moment meczu. Na 45 sekund przed końcem Aleksandra Zych trafiła na 27:25. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:26. Polskie szczypiornistki sięgnęły po drugie zwycięstwo w eliminacjach i bardzo zbliżyły się do awansu na mistrzostwa Europy.

Ukraina - Polska 26:27 (14:14)

Ukraina: Balog, Belmas 3, Borszczenko, Belmas 2, Diablo, Glibko 6, Gorilska 2, Lewczenko 4, Melekescewa, Perederiy, Ptaszynska, Sawczyn 9, Smabatian, Smolin, Tymoszenkowa, Woronko

Polska: Achruk 3, Drabik 2, Gawlik, Gęga, Grzyb 4, Janiszewska, Kobylińska 2, Kochaniak, Kudłacz-Gloc 7, Łabuda 1, Maliczkiewicz, Matuszczyk 2, Płaczek, Sobiech, Świerzewska 1, Zych 5