Kwalifikacje do Euro 2020: wygrana na początek

• Data publikacji: 25.09.2019, 22:00

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet od zwycięstwa zaczyna kwalifikacje do mistrzostw Europy 2020. Bez większych problemów pokonała drużynę z Wysp Owczych 28:16. Miłym akcentem była również 700-setna bramka w karierze Kingi Grzyb.

Polki dobrze rozpoczęły ten mecz, bo od wysokiego prowadzenia 5:1. Tę jedną bramkę zawodniczki z Wysp Owczych zdobyły po rzucie karnym. W naszym zespole świetnie spisywała się Kinga Achruk, która po 17. minutach spotkania miała już trzy trafienia na swoim koncie. W pewnym momencie nasz zespół nie mógł zakończyć ataku skutecznym rzutem i budowanie naszej przewagi zostało wstrzymane (8:6). Impas pokonała Sylwia Matuszczyk, która dostała podanie przez całe boisko od naszej bramkarki, Adrianny Płaczek. Grę w przewadze wykorzystała po raz kolejny nasza kołowa i dzięki temu, znów mieliśmy cztery bramki przewagi (11:4).

Drugą połowę spotkania rozpoczęliśmy od dwóch trafień Anety Łabudy ze skrzydła (14:8). Farerki, choć nie należą do światowej czołówki, to nie pozwalały Polkom na łatwe rozgrywanie piłki. Nasze reprezentantki musiały się namęczyć, żeby wybronić akcje rywalek, które nie chciały tanio skóry sprzedać. Mimo usilnej walki, świetnie w obronie spisywały się gospodynie i zdołały uzyskać przewagę ośmiu trafień (19:11). Końcówka spotkania przebiegała w spokojnym tempie bez większych emocji. Zawodniczki z Wysp Owczych nie miały szans, by w jakikolwiek sposób zagrozić przeciwniczkom.

Polska - Wyspy Owcze 28:16 (12:8)

W drugim spotkaniu naszej grupy Rumunki pokonały Ukrainki 27:24. Kolejny mecz Polki rozegrają w sobotę z naszym wschodnim sąsiadem.