Kolarstwo szosowe - MŚ: Dennis najlepszy na czas, Polacy poza "10"

• Data publikacji: 25.09.2019, 16:57

Rohan Dennis został mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas podczas czempionatu w Yorkshire. Medale zdobyli także Remco Evenepoel i Filippo Ganna. Maciej Bodnar był 20., a Kamil Gradek 23.

Na kolarzy czekała niezwykle trudna przeprawa z Northallerton do Harrogate. Trasa liczyła aż 52,5 kilometra. Do pokonania było wiele krótkich podjazdów.

Tytuł obronił Rohan Dennis. Australijczyk pokonał trasę w 1:05,05. Jego przewaga nad rywalami była bardzo duża. Drugiego Remco Evenepoela pokonał o minutę i 3 sekundy. Podium uzupełnił Filippo Ganna. Włoch wyprzedził Patricka Bevina o 3 sekundy. Nowozelandczyk jest kolarzem CCC Team. Z walki o medale z powodu upadku wypadł Victor Campenaerts.

Maciej Bodnar zajął 20. miejsce ze stratą 4 minut do Dennisa. Kamil Gradek pojechał 13 sekund wolniej i był 23. Polska nie znalazła się wśród 10 państw, które wywalczyły kwalifikację olimpijską. Tym samym możemy zdobyć tylko jedno miejsce przysługujące z rankingu.