Tenis – WTA Seul: wyczekiwany finał przegrany przez Linette
Keith Allison/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 22.09.2019, 14:17

Magda Linette nie zdobyła w niedzielę drugiego tytułu turnieju WTA w karierze. Polka przegrała w Seulu z Czeszką Karoliną Muchovą. W opóźnionym z powodu deszczu aż o sześć godzin spotkaniu Polka wygrała tylko dwa gemy.

Od początku finał nie układał się po myśli Magdy Linette. Już w pierwszym gemie notowana w rankingu WTA trzy pozycje wyżej od Polki (na 45. miejscu) Karolina Muchova zdobyła przewagę przełamania. Po kilkunastu minutach Czeszka prowadziła już 4-0 i nie dała poznaniance szans na odrobienie straty. Minęło ledwie pół godziny, kiedy cieszyła się ze zwycięstwa 6-1 w pierwszej partii.

Drugi set wyglądał niestety bardzo podobnie. W pierwszych trzech gemach Linette wygrała tylko dwa punkty. Przy serwisie Muchovej nasza reprezentantka była bezradna, a i przy swoim nie radziła sobie ze świetną grą rywalki. Po 68 minutach gry to Karolina Muchova cieszyła się z triumfu w stolicy Korei Południowej. Jest to dla niej pierwszy tytuł w cyklu WTA Tour.

Karolina Muchova (CZE) [3] – Magda Linette (POL) [4] 6-1 6-1