Tenis - WTA Seul: Magda Linette w finale!

• Data publikacji: 21.09.2019, 12:09

Magda Linette wygrała z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową -  7:6 (7:5), 7:6 (9:7) i awansowała do wielkiego finału turnieju WTA w Seulu.

Spotkanie, od samego początku, aż do końca, było niezwykle wyrównane i zacięte. Początek pierwszej partii, to był punkt za punkt i gem za gem, do stanu - 3:3. Później, Magda zdołała odskoczyć na dwa oczka do przodu, ale Rosjanka odrobiła straty. Ostatecznie, o losach tego seta, decydował tie-break, w którym Polka zwyciężyła - 7:5.

Drugi set dużo lepiej rozpoczęła Aleksandrowa i szybko wyszła na bezpieczne prowadzenie - 4:1 i 5:2. Wydawało się, że będziemy świadkami kolejnego seta, ale Linette cudownie powróciła do gry, doprowadzając do kolejnego tie-breaka. W nim, również ona była górą, triumfując - 9:7, a w całym meczu - 2:0. Jej finałową rywalką będzie czeska tenisistka - Karolina Muchova.