Droga do Tokio #49 - Siatkówka plażowa - turniej kwalifikacyjny, dzień 3. [ZAPIS LIVE]

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 19.09.2019, 23:02

W piątek polskie zespoły plażowe rozegrają kolejne mecze w ramach kwalifikacji olimpijskich. Tym razem czeka nas runda trzecia, w której spotykają się po cztery zespoły w grupie i grają systemem "każdy z każdym".

Nicolai/Lupo [ITA] - Kantor/Łosiak [POL] 2:0 (21:10, 21:16)

Slukova/Hermannova [CZE] - Wojtasik/Kociołek [POL] 2:0 (21:11, 21:19)

Gerson/Heidrich [SUI] - Kantor/Łosiak [POL] 1:2 (17:21, 24:22, 6:15)

Wang/X.Y. Xia [CHN] - Wojtasik/Kociołek [POL] 1:2 (21:16, 15:21, 10:15)

Relacja na żywo

15:10 - BRAWO KINGA! BRAWO KASIA! Wygrana z Chinkami! Jeszcze wszystko - podobnie jak u panów jest w tej chwili otwarte. Wszystko rozstrzygnie się w ostatnich grupowych meczach. O 3 w nocy czasu polskiego Kantor i Łosiak zagrają z Semenovem i Leshukovem. 50 minut później zostanie rozegrane spotkanie Wojtasik i Kołosińskiej z Lilianą i Elsą.

9:5 Teraz pokaz bezradności gospodyń. Jedna z nich przy próbie ataku trafia... prosto w siatkę!

7:3 Chinki już zaczynają się mylić! To jest bardzo dobry znak!

5:3 Nadal dwa punkty z przodu Biało-Czerwone! Oby tak dalej - do zwycięstwa.

2:0 Znakomity początek tie-breaka! Wygląda to obiecująco!

21:15 - Świetny set Polek, które zdominowały rywalki i z przewagą psychologiczną przystąpią do decydującego seta. Oby i on był wygrany!

15:13 Ale za takie spektakularne akcje, jak ta opisana poniżej, nie ma dwóch punktów, tylko jeden, więc... przewaga nadal się utrzymuje!

12:11 Ależ bronią Chinki. Teraz ledwo przebiły piłkę na drugą stronę, ale chwilę później wygrały akcję. Trzeba przyznać szacunek Azjatkom.

11:9 Polki wzięły challenge, w sytuacji niesłusznie przyznanej Chinkom i miały rację. Potem kolejna wygrana akcja i nadal dwa punkty przewagi.

9:7 Utrzymują koncentrację Polki i nawet w zaciętych akcjach, które wcześniej były przegrywane, teraz jest zdecydowanie lepiej.

6:5 I BRAWO! Polki nie tylko odrabiają straty, ale też wychodzą na jednopunktowe prowadzenie!

2:3 Odrabiają Polki część strat. Teraz już trzeba postawić wszystko na jedną kartę.

0:2 Znowu lepszy początek Chinek...

16:21 - Widać, że Polki bardzo chcą, chwilami akcje naprawdę są bardzo zacięte i mogą się podobać, ale to rywalki są lepsze w tym meczu. Za chwilę początek drugiej partii...

11:17 Świetny blok teraz Kingi Wojtasik, ale to nieliczne takie elementy w grze polskiej pary. Czy można jeszcze odwrócić losy tego seta?

8:15 Trudne zagrywki bardzo mocno utrudniają grę Polkom. I tak przewaga z każdą minutą się powiększa. WALCZYMY!

7:12 Dużo też szczęścia po stronie Chinek, jednak są dziś na razie lepsze, więc i ten loteryjny element jest po ich stronie.

5:9 Próbują Polki grać bardzo aktywnie w obronie, ale brakuje jeszcze trochę dokładności. Prowadzenie rywalek.

3:5 Teraz gospodynie na prowadzeniu. Przez chwilę nasze panie miały problemy z przyjęciem zagrywki i to pozwoliło Chinkom uzyskać przewagę.

2:2 Dobry początek obu par. Polki zdobyły pierwszy punkt przy swojej zagrywce, a teraz toczy się walka cios za cios.

0:0 Po jednostronnym meczu z Czeszkami - Hermannovą i Slukovą, teraz pora na starcie Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek z parą chińską - Wang / Xia. Nasze zawodniczki grają o przetrwanie!

Zapraszamy o 9 na kolejny mecz, tym razem na boisko wybiegną Polki. Kolejne spotkanie Kantora i Łosiaka już jutro. Polacy są aktualnie na trzecim miejscu w grupie.

6:15 Nie było problemu z wygraniem tie-breaka!

1:3 To Polska lepiej zaczyna decydującą partię.

24:22 Były dwie szanse, a będzie tie-break...

18:20 Piłka meczowa!

17:17 Remis! Wciąż może się skończyć w dwóch setach.

10:11 Odrabiamy straty z nawiązką!

8:5 Czas dla naszej pary.

4:2 Tym razem początek dla Szwajcarów.

17:21 Biało-Czerwoni utrzymali pięciopunktowe prowadzenie z początku seta i wygrali partię! Przybliża nas to do awansu, choć wciąż jest on daleko.

7:13 Szwajcarski atak ląduje w siatce.

5:8 Kantor i Łosiak podeszli do tego spotkania zmotywowani. Na razie przynosi to efekty.

Polacy ulegli Włochom w pierwszym meczu i są aktualnie na ostatnim miejscu w grupie. Teraz konieczna jest wygrana, by zachować szansę na awans.

W piątek Biało-Czerwone pary rozegrają po dwa mecze grupowe. Początek naszej relacji o godzinie 7.