Gimnastyka artystyczna – MŚ: Rosja, Izrael i Ukraina z medalami

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 19.09.2019, 20:49

Dina Awierina mistrzynią świata w finałach z maczugami i wstążką. Dwa srebrne medale dla Linoy Ashram. Na podium także Jekaterina Selezniewa i po raz pierwszy w karierze – Ukrainka Włada Nikolczenko.

W finałowych zmaganiach z maczugami i wstążką nie było niespodzianek. Najtrudniejsze technicznie oraz najwyżej ocenione za wartość artystyczną ukłądy zaprezentowała Dina Awierina. Rosjanka w obu przypadkach wygrała dość zdecydowanie zdobywając swój 11 i 12 tytuł mistrzyni świata w karierze. Jutro w finale wieloboju będzie faworytką do kolejnego złota.

Na drugim stopniu podium również bez zaskoczeń. Wiecznie druga (albo trzecia) Linoy Ashram wywalczyła dwa srebrne medale. W układzie ze wstążką reprezentantce Izraela przydarzył się błąd, ale upuszczenie przyboru nie wpłynęło znacznie na ocenę za występ.

Pierwszy medal mistrzostw świata w karierze zdobyła dziś Włada Nikolczenko. Najlepsza aktualnie ukraińska gimnastyczka zajęła 3 miejsce w rywalizacji z maczugami. Niewiele zabrakło, by na podium stanęła także w finale ze wstążką, jednak ostatecznie uplasowała się na 4 pozycji. Z brązem zmagania ze wstążką ukończyła Jekaterina Selezniewa – mistrzyni świata w układzie z obręczą. Bez medalu w finale z maczugami Arina Awierina – błąd zgubienia przyboru kosztował Rosjankę miejsce na podium.

Jutro w Baku walka o medale i przepustki olimpijskie w finale wieloboju indywidualnego. Na planszy wystąpią 24 najlepsze zawodniczki kwalifikacji. W tym gronie zabraknie Natalii Kozioł, która była 51. Do wzięcia będzie 16 biletów na przyszłoroczne igrzyska w Tokio.