Droga do Tokio #47 - Siatkówka plażowa - turniej kwalifikacyjny, dzień 1. [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 18.09.2019, 04:11

Polacy rozpoczynają swój udział w turnieju kwalifikacyjnym w Haiyang.

Kantor/Łosiak [POL] - Grimalt M./Grimalt E. [CHI] 2:1 (21:17, 18:21, 15:11)

Keizer/Meppelink [NED] - Wojtasik/Kociołek [POL] 2:0 (21:16, 21:14)

Kantor / Łosiak [POL] - Perusic / Schweiner [CZE] 0:2 (14:21, 10:21)
Laird / Palmer [AUS] - Wojtasik / Kociołek [POL] 1:2 (17:21, 21:11, 6:15)

Relacja na żywo

15:6 - Zagrywka w siatkę reprezentantek Australii kończy ten mecz. Tie-break był bardzo jednostronny. Wiemy więc, że pierwszy dzień kwalifikacji olimpijskich zarówno para Kantor / Łosiak, jak i duet Wojtasik / Kociołek kończy z identycznym bilansem jednego zwycięstwa i jednej porażki. Czekamy na kolejne mecze Biało-Czerwonych! Dziękujemy za dzisiejszą relację i zapraszamy na jutro!

11:4 TEN MECZ ZBLIŻA SIĘ DO KOŃCA I CHYBA BĘDZIE NASZ!

7:3 I kolejne dwa punkty dla Polek! Błędy, błędy, błędy po australijskiej stronie

5:3 Mobilizują się okrzykami nasze siatkarki i to przynosi dobry efekt. Polki dwa kroki przed rywalkami.

2:2 Mimo niedobrego przyjęcia, akcja po naszej stronie i remis w decydującym secie.

11:21 - Do połowy seta wyglądało to jeszcze na wyrównany mecz. Potem Australijki wzięły sprawy w swoje ręce. W efekcie gramy tie-breaka!

17:11 Pierwszy skończony atak Polek od... kilku minut. Rozsypała się gra naszych pań, ale teraz będzie ważne, by dobrze wejść w decydującą partię.

14:10 Lepsze są w tym secie Australijki. Idziemy w kierunku tie-breaka. Ciężko będzie już to odwrócić.

11:8 Czas dla Polek. Ich gra zaczęła trochę kuleć w tej partii, ale i tak jeszcze jest to różnica do odrobienia.

5:7 Ustrzelone Polki kilkoma zagrywkami i wynik przechyla się na korzyść Australijek. Miejmy nadzieję, że tylko na moment.

4:3 Wyrównany początek drugiej partii. Ale na minimalnym prowadzeniu Wojtasik i Kociołek.

21:17 - BRAWO DZIEWCZYNY! Koniec pierwszego seta. Dopełnić formalności drugą partią i można myśleć o dalszej grze w turnieju.

19:14 Końcówka seta. Tego już nasze reprezentantki raczej nie mogą przegrać!

15:12 Gra punkt za punkt i powoli do celu... To nam pasuje, bo wynik przemawia za Polkami. Bardzo dobry mecz Kingi Wojtasik, która kończy większość ataków.

12:9 Za nami przerwa po 21. punkcie. Wchodzimy w decydującą fazę pierwszej partii...

10:7 Gonią rywalki nasze siatkarki. Teraz przewaga ustabilizowała się na trzech punktach, ale było już nawet siedem. Trzeba odbudować przewagę.

10:5 Chwila lepszej gry rywalek, ale przewaga jest nadal bezpieczna.

7:3 Może się podobać gra Polek. Duża dyscyplina, aktywność na siatce i to przynosi punkty. Oby tak dalej!

5:2 Dwa punkty z rzędu zdobyły Australijki, ale nasze panie zaraz skontrowały i nadal spokojne prowadzenie.

3:0 Świetny początek. Błędy Australijek dają nam bardzo potrzebne punkty.

0:0 Zaczynamy mecz Polek. Oby tym razem naszym paniom poszło trochę lepiej od panów.

10:21 - Piotr Kantor i Bartosz Łosiak bardzo wyraźnie przegrywają z parą Ondrej Perusić i David Schweiner, ale zostają w turnieju. O ich kolejnym meczu - terminie i rywalach - poinformujemy w newsie podsumowującym dzień. Teraz czekamy na mecz o pozostanie w turnieju Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek. Ten za około 20 minut, a rywalkami będą Becchara Palmer i Nicole Laird z Australii

8:18 Zbliżamy się do końca tego meczu... Trudno pisać coś bardziej konstruktywnego przy tak jednostronnym meczu.

5:13 To już zaczyna wyglądać na egzekucję. Kompletnie rozbici Polacy. Przeciwnicy lepsi we wszystkich elementach.

3:8 Szwankuje nam też trochę przyjęcie zagrywki. Teraz piłka za darmo przeszła na drugą stronę i Czesi to wykorzystali.

2:6 A do tego Czesi mają szczęście i znowu odskakują od Polaków na kilka oczek. Źle to wygląda.

2:3 Wyrównany początek drugiego seta. Polacy wyglądają na trochę zniechęconych tym pierwszym przegranym setem.

14:21 - Dobrze było... tylko na początku. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrywają pierwszą partię 14:21 i w drugiej muszą spróbować wszystkiego, żeby doprowadzić do tie-breaka.

13:18 Co robią Polacy? Coraz głębszy kryzys naszej pary... Znowu skuteczny blok Czechów daje im punkt przy zagrywce.

11:14 Skuteczny blok jest na razie elementem, w którym reprezentanci Czech dominują nad Polakami w ostatnich minutach. Czy uda się odwrócić losy tego seta?

10:11 Bardzo wyrównane spotkanie. Teraz bardzo udany atak przez blok Bartosza Łosiaka. Mamy przerwę po 21. punkcie.

8:9 Było dobrze, a wkradł się przestój w poczynania Polaków. Obejmują prowadzenie Czesi.

7:6 Aktywnie na bloku Polacy, ale na razie nieźle radzą sobie z tym rywale. Cieszy jeden punkt przewagi.

5:4 Teraz autowy atak Polaków i rozpoczynają pogoń reprezentanci Czech.

3:2 Świetny początek Polaków. Piotr Kantor zaserwował dwa asy serwisowe. Potem jednak trafił w siatkę.

Wietrznie na korcie numer 2, gdzie grają Polacy. Oby to zbytnio nie utrudniało gry, a jeśli już, to tylko reprezentantom naszych południowych sąsiadów. Za chwilę początek meczu.

Zaczynamy od pojedynku Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka z Ondrejem Perusiciem i Davidem Schweinerem. Zwycięstwo w grupie dałoby Biało-Czerwonym świetną sytuację przed kolejną fazą zawodów. Trzymamy kciuki!

Zapraszamy na kolejne mecze - o godzinie 8:00 mecz Polaków o pierwsze miejsce w grupie, a o 8:50 Polki powalczą o awans do kolejnej fazy.

21:14 Dwie dobre akcje w końcówce to za mało na pokonanie Holandii. Polki przegrywają 2:0 i kolejne spotkanie zagrają o pozostanie w turnieju!

19:12 As serwisowy Kingi Wojtasik!

17:10 Coraz trudniejsza sytuacja Wojtasik i Kociołek.

12:9 I punktowy blok rywalek. Schodzimy na przerwę techniczną.

9:8 Były trzy punkty przewagi Polek, ale nic z tego nie pozostało...

15:11 Blok Kantora kończy mecz! Polacy meldują się w drugiej rundzie!

13:10 Kantor i Łosiak coraz bliżej zwycięstwa...

0:4 Świetnie rozpoczęcie Polek w drugiej partii!

8:7 Na bocznym boisku Chilijczycy dogonili Polaków. Został nam jeden punkt przewagi.

21:16 Pierwszy set dla Holandii. Miejmy nadzieję, że w drugim będzie lepiej!

18:15 Panie też odrabiają straty.

5:2 Lepiej wygląda nasza gra w tie-breaku. Czas dla Chile.

13:8 A u pań przerwa techniczna. Holenderki powiększyły swoje prowadzenie.

18:21 Koniec seta! Będzie tie-break!

17:20 Piłka setowa dla Chile.

6:8 Holenderki odskakują na dwa punkty.

13:15 Już tylko dwa punkty straty Kantora i Łosiaka.

1:1 Pierwszy punktowy atak Polek!

8:13 Panowie stracili swoją skuteczność i na przerwie technicznej tracą 5 punktów.

Tymczasem na boisko centralne wybiegają Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek.

5:7 Polacy gonią rywali - w ataku zapunktował Bartosz Łosiak.

2:3 Chile znów lepsze w początkowej fazie.

21:17 Atak Bartosza Łosiaka kończy tę partię!

20:16 Piłka setowa dla Polski!

18:14 As Łosiaka.

16:13 Czas dla Chilijczyków.

14:12 Dobrze w obronie stał Łosiak i znów odskakujemy na dwa punkty.

11:10 Po skutecznej akcji rywali schodzimy na przerwę techniczną z minimalnym prowadzeniem.

8:7 Kilka obron i jest pierwsze przełamanie!

7:7 Trwa walka punkt za punkt.

1:1 Skuteczny blok Piotra Kantora daje nam pierwszy punkt.

O 4:20 polskiego czasu swój mecz rozpoczną panowie. Ich przeciwnikami będą Grimalt M./Grimalt E. O 4:50 spotkanie rozegrają panie, a po przeciwnej stronie siatki staną Holenderki Kaizer/Meppelink.

Witamy w relacji live. O przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio walczyć dziś będą dwie nasze pary - Kantor/Łosiak oraz Wojtasik/Kociołek.