Tenis – WTA Osaka: Kawa nie sprawiła niespodzianki

• Data publikacji: 17.09.2019, 11:35

Katarzyna Kawa jako "szczęśliwa przegrana" z kwalifikacji dostała się do drabinki głównej turnieju w Osace. Niestety do drugiej rundy nie zdołała awansować. Niespodzianki nie było i to reprezentująca Kazachstan Julia Putincewa zagra w kolejnej rundzie.

Początek meczu zdecydowanie nie ułożył się po myśli naszej tenisistki. Po kilkunastu minutach Julia Putincewa prowadziła już 4-1. W końcówce seta widać było jednak, że Katarzyna Kawa zaczyna łapać odpowiedni rytm gry. Udało jej się zmniejszyć rozmiary porażki w tej partii do wyniku 4-6 i można było z optymizmem czekać na drugiego seta.

Kolejna część meczu zaczęła się, tak samo jak pierwsza, od przełamania na korzyść tenisistki ze wschodu. Tym razem jednak to Kawa po kilkunastu minutach prowadziła z przewagą przełamania. Na tablicy wyników widniał rezultat 3-1 na korzyść naszej tenisistki. Niestety, podobnie jak rywalka, Kawa nie utrzymała przewagi. Co gorsza Putincewa zdobyła breaka na 5-4 i wydawało się, że nie wypuści już zwycięstwa z rąk. Jednakże przy własnym podaniu zawodniczka pochodząca z Rosji nie wygrała nawet punktu. Do rozstrzygnięcia partii potrzebny był ostatecznie tiebreak. Już 4-0 prowadziła w nim Kawa. Niestety, Polka nie zakończyła go zwycięsko. Przegrała siedem punktów z rzędu i to Putincewa wystąpi w kolejnej rundzie.

Julia Putincewa (KAZ) – Katarzyna Kawa (POL) [LL] 6-4 7-6(4)