Siatkówka - ME: Polska - Czechy [ZAPIS LIVE]

• Data publikacji: 16.09.2019, 19:05

Przed polskimi siatkarzami kolejne starcie na mistrzostwach Europy. W trzecim meczu w swojej grupie podopieczni Vitala Heynena zagrają z reprezentacją Czech. Czy Biało-Czerwoni sięgną po trzecie zwycięstwo i umocnią się na prowadzeniu?

Relacja na żywo

To już koniec tej relacji. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania Biało-Czerwonych!

Aut! Aut Czechów! Polska wygrywa 3:0 (25:18 25:12 25:15)! Przenosimy się do Amsterdamu na jutrzejszy mecz z Czarnogórą! Znakomity mecz w wykonaniu naszych reprezentantów.

Kubiak serwuje w siatkę, pierwszej meczowej nie wykorzystali.

Pierwsza piłka meczowa przy 24:14! Znów pogrom, znów Polacy położyli na łopatki Czechów!

Bieniek krótką zdobywa oczko (21:12).

Czesi pomagają nam w dążeniu do zwycięstwa, bo popełniają błędy - 20:12.

Kubiak wykorzystał przechodzącą i już osiem punktów więcej! Coraz bliżej końca całego meczu. Taką przewagę trudno stracić. Na boisko wszedł Śliwka.

Wynik podobny do tego z poprzedniej partii - 17:10.

Nowakowski znakomicie ze środka na 15:9.

Już sześć. Znów Leon. Tym razem z lewej flanki po skosie.

Majstersztyk w wykonaniu Leona z trzeciego metra. Cztery oczka więcej od Czechów mają nasi reprezentanci (12:8).

Coś Hadrava nie potrafi się dzisiaj przebić przez polską ścianę. Znów skuteczny blok Polaków.

Hadrava złapany blokiem na 10:6.

Czesi odrobili dwa oczka (6:9), ale nie podcina to skrzydeł naszym zawodnikom.

Muzaj dziś kończy nawet z trudnych piłek. Prowadzimy 9:4.

Leon się obudził i zaatakował na czwarty punkt w przewadze (7:3).

Choć Kubiak nie skończył kiwką, Nowakowski wbił gwoździa i 6:3!

Muzaj w kontrze z prawego skrzydła z drugiej linii na 4:2!

Nie zwalniamy tempa! Już od początku partii nasi siatkarze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Bieniek świetnie ze środka na 2:1.

Czy trzeci set położy Czechów na łopatki? Niebawem się przekonamy, zaczynamy!

As serwisowy Muzaja! 25:12. Ależ set!

Hadrava zablokowany po raz drugi! Piłka setowa przy 24:12. Pogrom, pogrom, pogrom!

Hadrava zablokowany! Nasi prowadzą już 23:12.

Czesi nie wiedzą, co się dzieje na boisku. Nie są w stanie poradzić sobie z grą Biało-Czerwonych. Zostało nam już tylko pięć punktów do wygrania kolejnej partii. 20:11!

Co się tam dzieje! Chwilowa niemoc z początku partii odeszła w niepamięć. Teraz już ogromna przewaga Polaków! Bieniek blokiem zdobył ósmy punkt do przewagi (18:10).

Bieniek ze środka powiększa prowadzenie na 15:10.

Kapitan pobudził w sobie jakieś dzikie zwierzę. Wyprowadza swoją drużynę na coraz wyższą przewagę (13:9).

Ależ niewygodne ustawienie dla Czechów! Nasi siatkarze zdobyli siedem punktów z rzędu. Rywale nie są w stanie dobrze przyjąć flota Nowakowskiego, po czym atakiem kończy po raz kolejny Kubiak (11:8).

Maestro Kubiak! Trzeci punkt w tak krótkim czasie. W końcu wyszliśmy na prowadzenie w secie, bo Nowakowski dołożył jeszcze jedno oczko serwisem! 10:8!

Mamy remis! Punkt na 8:8 zdobył Nowakowski z zagrywki!

Kolejny punkt kapitana! Kubiak z sytuacyjnej piłki trafił w boisko!

Kiwka Kubiaka zbliżyła chłopaków na dwa oczka (6:8).

Sytuacja nieco wymknęła się naszym siatkarzom spod kontroli. Heynen wziął czas przy 4:7.

Leon zablokowany przez Sedlacka. Chwilę później po ataku Hadravy Czesi na dwupunktowym prowadzeniu (5:3).

Bieniek krótką ze środka zdobywa drugi punkt (2:2).

Szybko oddali nam stracony punkt. Janouch popełnił błąd w polu serwisowym.

Pierwszy punkt w drugiej odsłonie meczu zdobyli Czesi. Polacy postawili blok, ale autowy.

Drugi set czas start! Poprzednia partia to zdecydowana dominacja naszych zawodników, oby było tak i w tym secie!

Muzaj dokończył grę precyzyjnym atakiem. 2:1 (25:18) dla Polaków!

Drugą także. Dzavoronok ustrzelił Kubiaka świetnym serwisem - 24:18.

Biało-Czerwoni pewnie zmierzają do zwycięstwa w secie. Nowakowski zaserwował na 24:16! Pierwszą piłkę setową rywale obronili.

Wilfredo znów punktuje. Znakomity set w wykonaniu Leona. Tym razem znów dobił oczko, ustrzelił Dzavoronoka zagrywką na 21:15.

Leon świetnie wykorzystał dziurę w boisku i zapunktował z lewej flanki - 19:14.

Czescy siatkarze popełniają bardzo dużo błędów w polu serwisowym, kolejna nieudana zagrywka.

Nowakowski trafił w siatkę przy serwisie, ale Dzwvoronok odpłacił się również błędem w polu zagrywki - 15:10 dla Polaków.

Trener rywali wziął czas przy 8:13.

Po bardzo dziwnej i niepewnej akcji, punkt trafia na konto Czechów. Jednak chwilę później Nowakowski ze środka dołożył do tabeli wyników 12. punkt.

Na trybunach znów głośno. Hala wypełniona polskimi kibicami. Podopieczni Heynena właściwie grają u siebie.

Znakomita czapa Leona i Bieńka na 9:6!

Po challengu, tracimy punkt na korzyść Czechów. Mateusz Bieniek dotknął piłki w bloku. 7:5 dla Biało-Czerwonych.

Muzaj skutecznie z prawego ataku wyprowadził zespół na przewagę 6:2.

Kolejny punkt Leona! Tym razem z pola zagrywki!

Dobrze zaczął Wilfredo Leon, od punktowego ataku. Polacy na prowadzeniu 2:1.

Nasze orły wyszły na parkiet w składzie: Kubiak, Nowakowski, Drzyzga, Leon, Muzaj, Bieniek, Zatorski. Zaczynamy!

Już za 10 minut rozpocznie się walka o trzecią wygraną!

Zapraszamy na relację LIVE ze starcia Polaków z Czechami! Początek już za niespełna godzinę, tuż przed 20!