Triathlon – ME U23: dwie Polki w czołowej dziesiątce!

• Data publikacji: 16.09.2019, 18:04

W Walencji odbyły się mistrzostwa Europy do lat 23 w triathlonie. Udany występ mają za sobą Alicja Ulatowska i Roksana Słupek. Przyzwoicie spisała się też nasza sztafeta mieszana. Najwięcej powodów do radości mieli Brytyjczycy.

Kobiety

W zmaganiach kobiet wystartowały dwie reprezentantki Polski. Liczyliśmy na dobry wynik 6. na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej Alicji Ulatowskiej i nie zawiedliśmy się. Nasza reprezentantka znów jako szósta dobiegla do mety, notując rezultat 58:43. Niespełna 40 sekund zabrakło jej do podium. Miłą niespodzianką jest też świetny występ utalentowanej, choć dopiero 20-letniej Roksany Słupek. Młodsza z naszych triathlonistek była 9. z czasem minimalnie słabszym od koleżanki z kadry – 58:51. Wyścig wygrała Niemka Lisa Tertsch z rezultatem 57:47. Drugie miejsce zajęła wolniejsza o 15 sekund Pauline Landron z Francji. Podium uzupełniła Rosjanka Walentina Riasowa, której czas to 58:04.

Mężczyźni

U mężczyzn Polskę reprezentował Kamil Damentka. Niestety zajął on dopiero 52. miejsce – trzecie od końca spośród tych, którzy ukończyli zmagania. Jego wynik to 57:46. Najszybszy był Ben Dijkstra z Wielkiej Brytanii, który zwyciężył z rezultatem 51:18. Drugi był słabszy 15 sekund Hiszpan Javier Llunch, a na najniższym stopniu podium stanął Szwed Gabriel Sandor z czasem 51:39.

Sztafeta

W sztafecie mieszanej Polskę reprezentowali Alicja Ulatowska, Maciej Bruździak, Roksana Słupek i Michał Oliwa. Nasi zawodnicy zajęli ósme miejsce z czasem 1:19,41. Zwyciężyli Brytyjczycy Sophie Alden, Ben Dijkstra, Bronwen Owen i Harry Leleu, których rezultat wyniósł 1:18:02. Tylko 5 sekund stracili do nich Niemcy Lisa Tertsch, Scott McClymont, Annika Koch i Jannik Schaufler. Brązowe medale zdobyli Hiszpanie Noelia Juan, Javier Llunch, Sara Guerrero i Robert Sanchez z wynikiem 1:18:48. Tylko dwie sekundy do podium straciła sztafeta szwajcarska.