Gimnastyka sportowa - PŚ: Gabriela Janik jednak poza podium

• Data publikacji: 16.09.2019, 00:42

Reprezentantka Polski Gabriela Janik podczas kolejnych zawodów z serii FIG World Challenge Cup mimo, że na etapie kwalifikacji zajęła wysokie trzecie miejsce, ostatecznie w finale uplasowała się na siódmej pozycji.

Reprezentantka Polski Gabriela Janik jednak bez medalu podczas Pucharu Świata w Paryżu. Polka na etapie kwalifikacji zaprezentowała dwa bardzo dobre skoki, które w łącznej ocenie dały trzeci najlepszy wynik (13.350) oraz awans do finału. Pierwszy skok oceniony został na 13.100, z kolei drugi - o wiele lepszy na 13.600. Wiele wskazywało, że Polka w zawalczy w finale o utrzymanie wysokiej trzeciej pozycji i tym samym stanie przed szansą na zdobycie brązowego medalu. Niestety reprezentantka Polski zdobyła po dwóch skokach zaledwie 12.325 pkt. Nie wyszedł pierwszy skok, za który Polka uzyskała niską notę - 11.200. Drugie podejście było bardzo dobre, bowiem wartość wykonania oceniona została na 13.450. Ostatecznie Gabriela Janik zajęła siódme miejsce. W konkurencji w skoku triumfowała reprezentantka Uzbekistanu Oksana Chusovitina, która zwyciężyła sporą przewagą nad rywalkami uzyskując 14.300. Srebrny medal powędrował w ręce Węgierki Sary Peter (13.900), z kolei podium zamknęła Franchesca Santi (13.750).

Nasza reprezentantka Gabriela Janik zaprezentowała również swoje umiejętności na równoważni, gdzie swoim występem ustanowiła nowy rekord życiowy (12.850). Reprezentantka Polski na etapie kwalifikacji zajęła 12. miejsce nie uzyskując tym samym awansu do finału. W tej konkurencji złoto trafiło do Rosjanki Anastasii Agafonovej, której występ oceniony został na 13.400. Zarówno srebro, jak i brąz powędrowały w ręce reprezentantek Ukrainy.

Na poręczach złoto trafiło w ręce gimnastyczki reprezentującej kraj gospodarzy. Francuska Melanie De Jesus Dos Santos nieznaczną przewagą zwyciężyła w ostatecznej rywalizacji i tym samym wywalczyła złoto dla swojego kraju. Medal dla Francji zdobyła także Marine Boyer, której układ w ćwiczeniach wolnych oceniony został jako drugi (13.400). Warto zaznaczyć, że reprezentantka Francji przegrała walkę o złoty medal z Ukrainką, Diana Varinska okazała się być lepsza 0,50 pkt.