Elite Round U19: Polki gromią w drugim meczu!

• Data publikacji: 08.06.2018, 19:36

W drugim meczu turnieju Elite Round U19 reprezentacja Polski rozgromiła Greczynki aż 6:0. Dzięki temu wynikowi biało - czerwone mają jeszcze szanse na awans.

Polki znakomicie weszły w to spotkanie, bowiem już w 6. minucie prowadziły 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisała się Dominika Gąsieniec, a potem swoje trafienie dołożyła Anita Turkiewicz. Naszym zawodniczkom udało się podwyższyć rezultat jeszcze w pierwszej połowie, bowiem Marcjanna Zawadzka w 34. minucie zdołała pokonać Psalti.

Podopieczne Marcina Kasprowicza nie zamierzały spuszczać z tonu w drugiej odsłonie i non stop atakowały bramkę Greczynek. W rezultacie jeszcze trzykrotnie trafiły do siatki. W 51. minucie z rzutu rożnego dośrodkowała Kasandra Parczewska, a ponownie na listę strzelców wpisała się Gąsieniec. Niecały kwadrans później było już 5:0. Parczewska po raz kolejny dośrodkowywała, tym razem z rzutu wolnego, a jej podanie wykorzystała Joanna Olszewska. Autorka dwóch asyst ustaliła wynik tego spotkania wykorzystując rzut karny z 88. minuty.

Jeżeli biało - czerwone myślą o awansie do finałów Mistrzostw Europy muszą pokonać niepokonane do tej pory Norweżki 2:0 i liczyć, że Islandki nie wygrają wyżej niż 7:0 z Greczynkami. W przypadku remisu lub porażki reprezentantek Islandii, Polkom do awansu wystarczy jednobramkowe zwycięstwo nad Skandynawkami.

Polska U19 - Grecja U19 6:0 (3:0)

4', 51' Gąsieniec, 6' Turkiewicz, 34' Zawadzka, 64' Olszewska, 88' Parczewska

W drugim dzisiejszym meczu rozegranym w Inowrocławiu Norweżki pokonały Islandki 2:0