Tenis - Challenger Szczecin: Kovalik zwycięzcą
Shev123

• Dodał: Antoni Zgliński
  • Data publikacji: 15.09.2019, 14:56

Dziś rozegrano finał Challengera w Szczecinie. Zmierzyli się w nim Guido Andreozzi oraz Jozef Kovalik. Zwyciężył ten drugi 2:1.

Pierwszy set był dość "nienaturalny", ponieważ prawie wszystkie gemy zostały wygrane na przełamaniu. Żaden z zawodników nie przeważał na swoim serwie aż do stanu 4:4. Wtedy zagrywki zaczęły pomagać tenisistom, i po dwóch zwyciężonych gemach z obu stron nadszedł czas na tie-break. Lepszy okazał się w nim Argentyńczyk Andreozzi wygrywając 7:5.

Drugiego seta znakomicie rozegrał słowacki zawodnik Jozef Kovalik. Przełamanie w pierwszym oraz siódmym gemie pozwoliło mu wygrać 6:2 i wyrównać stan meczu.

Trzeci set znów okazał się być niezbyt obfity w mocne serwy. Przy stanie 3:1 dla Andreozziego zawodnicy rozegrali bardzo długiego gema. Po pięciu równowagach to Kovalik wyszedł zwycięsko i zdołał odłamać przeciwnika. Potem wygrał przy swoim serwie 40:15 i było 3:3. Dwa następne gemy to szybkie zwycięstwa serwujących (oba gemy do zera). Przy wyniku 4:4 Kovalik przełamał, a potem pewnie wygrał na swoim serwie i ostatecznie wygrywając 6:4 w trzecim secie zapewnił sobie triumf w turnieju ATP Challenger w Szczecinie.

Guido Andreozzi [105.] (Argentyna) - Jozef Kovalik [346.] (Słowacja) 1:2 (7:6 (5), 2:6, 4:6)