Koszykówka - MŚ: złoci Hiszpanie, Francuzi obronili brąz!

• Data publikacji: 15.09.2019, 16:05

Hiszpanie zostali koszykarskimi mistrzami świata 2019, pokonując w wielkim finale ekipę Argentyny. Brązowe medale trafiły zaś do Francuzów, którzy ograli Australię.

Mecz o 3 miejsce

Francja 67:59 Australia (11:16, 10:14, 21:16, 25:13)

Lepiej to spotkanie zaczęli Australijczycy, którzy od samego początku prowadzili i konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Pod koniec pierwszej kwarty wynosiła ona już osiem punktów, ale ostatecznie zakończyła się różnicą pięciu oczek - 16:11. Scenariusz drugiej części meczu był praktycznie identyczny, dzięki czemu na przerwę, Australia schodziła z prowadzeniem - 30:21. Początek trzeciej osłony, to były kolejne skuteczne rzuty "Kangurów" i było już - 38:23. Jednak od tego momentu, w grze Francuzów coś drgnęło. Zaczęli oni stopniowo odrabiać straty, że na koniec tej kwarty było już tylko 46:42 dla Australii. Ostatnia część była już absolutnym popisem "Trójkolorowych", którzy zwyciężyli w niej - 25:13, a w całym spotkaniu - 67:59, zdobywając tym samym trzecie miejsce na świecie.

Finał

Argentyna 75:95 Hiszpania (14:23, 17:20, 16:23, 28:29)

Wielki finał miał być ekscytujący i do samego końca trzymać w niepewności. Tak jednak nie było, gdyż Hiszpanie postanowili szybko narzucić swoje warunki gry, co im się udało. W połowie pierwszej kwarty prowadzili już - 14:2, a ostatecznie zakończyli ją z dziewięcioma punktami przewagi - 23:14. Druga część była nieco bardziej wyrównana, choć jej początek na to nie wskazywał. Hiszpanie odskoczyli na siedemnaście oczek, ale na przerwę schodzili z zapasem dwunastu - 43:31. Trzecia odsłona znów była popisem gry europejskiej ekipy, która na jej koniec prowadziła - 66:47. Ostatni akord tego meczu jak i całych mistrzostw był najbardziej obfity w punkty. Obie drużyny naprzemiennie trafiały do kosza, co pasowało Hiszpanom, którzy zwyciężyli - 95:75 i zostali nowymi mistrzami świata.