Vuelta a Espana kobiet: Plichta piąta w czasówce

• Data publikacji: 14.09.2019, 20:56

W końcowej fazie wyścigu Vuelta a Espana rozgrywany jest 2-etapowy wyścig kobiet. Jazdę indywidualną na czas wygrała Lisa Brennauer. Anna Plichta zajęła 5. miejsce.

Stosunkowo płaska trasa dookoła Boadilla del Monte liczyła 9,3 kilometra.

Najlepiej poradziła sobie Lisa Brennauer. Niemka z grupy WNT-Rotor Pro Cycling uzyskała wynik 12:52. O 4 sekundy wolniejsza była Lucinda Brand (Team Sunweb). Czołową trójkę uzupełniła Dunka Pernille Mathiesen (także Team Sunweb). Piąte miejsce zajęła Anna Plichta. Polka z grupy Trek-Segafredo straciła do Brennauer 20 sekund. Druga z Polek, Małgorzata Jasińska (Movistar Team) uplasowała się na 22. pozycji ze stratą 44 sekund.

Drugiego dnia wyścigu World Touru odbędzie się etap ze startu wspólnego dookoła Madrytu.