Siatkówka - ME: pechowe pierwsze sety
CEV.lu

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 14.09.2019, 00:11

W piątek najbardziej interesowało nas, jak wypadną polscy siatkarze w inauguracyjnym meczu. Poza tym, ciekawie przebiegało starcie Słowacji z Hiszpanią, a reprezentacja Rosji niespodziewanie straciła kolejny set w turnieju.

Grupa A

Niezbyt wiele problemów mieli Bułgarzy, by odnieść zwycięstwo nad Rumunami. Chociaż pierwszy set zakończyła gra na przewagi, to w dwóch kolejnych zawodnicy Danuta Pascu nie mieli więcej okazji do wykazania się. Poprzednie spotkanie tych dwóch drużyn na mistrzostwach Europy miało miejsce 24 lata temu - wynik pozostał niezmienny.

Niespodziewanie Grecy wygrali pierwszą partię w meczu z Włochami, utrudniając rywalom gładką przeprawę w ich drugim meczu grupowym. W trzech kolejnych triumfowali Azzurri, co było także zasługą wprowadzenia na boisko rezerwowych graczy.

Bułgaria - Rumunia 3:0 (28:26, 25:20, 25:20)

Włochy - Grecja 3:1 (17:25, 25:23, 25:19, 25:18)

Grupa B

To w tej grupie rozegrano najdłuższe i najbardziej zacięte spotkanie drugiego dnia Mistrzostw. Ponad 2-godzinny pojedynek zakończył się szczęśliwie dla Słowaków, lecz nie sposób odmówić Hiszpanom waleczności. Przegrywając 2:0 wygrali oni kolejne dwie partie, a i w tie-breaku odrobili straty, czego jednak nie przekuli na końcowe zwycięstwo.

Mniej emocji towarzyszyło pojedynkom Serbia - Niemcy oraz Belgia - Austria. Szczególnie zaskakujące i nieco rozczarowujące było zwycięstwo Serbów. Przewidywana zacięta potyczka solidnych europejskich ekip zakończyła się szybkim zwycięstwem nad srebrnymi medalistami ostatnich mistrzostw.

Serbia - Niemcy 3:0 (25:21, 25:17, 25:15)

Słowacja - Hiszpania 3:2 (25:23, 25:23, 20:25, 16:25, 18:16)

Belgia - Austria 3:0 (25:17, 25:23, 25:17)

Grupa C

Rosjanie po raz drugi męczyli się z zespołem, który teoretycznie nie powinien sprawić im żadnych kłopotów. Tym razem padło na reprezentację Białorusi, która wygrała inauguracyjnego seta. Drużyny grały równo także w trzeciej partii, ale ten wygrała Sborna, tak samo jak cały mecz. Kolejną porażkę poniosła reprezentacja Macedonii Północnej, debiutująca w zawodach rangi mistrzostw Europy - tym razem bałkańscy siatkarze zostali wypunktowani przez Turków.

Macedonia Północna - Turcja 0:3 (20:25, 23:25, 13:25)

Białoruś - Rosja 1:3 (25:23, 17:25, 22:25, 10:25)

Grupa D

Najłatwiej zwycięstwo przyszło Holendrom, którzy pewnie i bez problemów pokonali Czarnogórców. W tej grupie swój pierwszy mecz rozegrała także Polska, o czym piszemy tutaj. Nasi siatkarze rozegrali niezłe spotkanie, choć nie obyło się bez straty seta. Za postawę należy pochwalić Ukraińców - niezbyt dobrze wyglądała ich gra na początku poszczególnych partii, ale w miarę ich trwania odrabiali straty do Czechów. Tym samym odnieśli zwycięstwo w swoim pierwszym meczu Mistrzostw Europy 2019.

Czechy - Ukraina 1:3 (21:25, 19:25, 25:19, 22:25)

Estonia - Polska 1:3 (22:25, 27:25, 22:25, 17:25)

Holandia - Czarnogóra 3:0 (25:13, 25:17, 25:15)