Tenis - WTA Nanchang: koniec przygody Linette
wikimedia.commons

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 13.09.2019, 18:05

Magda Linette przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA w Nanchang ze Szwedką Rebeccą Peterson i odpadła z dalszej rywalizacji.

Początek pierwszego seta był pod dyktando Szwedki, która szybko objęła pewne prowadzenie - 3:0, Magda zdołała zbliżyć się do stanu - 4:3, ale końcówka znów należała do Peterson, która zwyciężyła - 6:3.

Druga partia była bardzo zacięta, a o jej losach decydował tie-break. Tym razem to Linette wyszła na - 3:0, ale rywalka dość szybko odrobiła straty i było - 3:3. Później znów mieliśmy lepszy okres gry Polki, ale ostatecznie zrobiło się po 6. W tie-breaku zdecydowanie triumfowała Magda - 7:3, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu.

Ostatni set znów był niezwykle emocjonujący, ale niestety z happy endem dla Szwedki, która zwyciężyła po tie-breaku - 7:5 i awansowała do półfinału.

Rebecca Peterson (SWE) 6, 6(3), 7(7)

Magda Linette (POL) 3, 7(7), 6(5)

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Get Well Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.