Roland Garros: czeski półfinał dla Krejcikovej i Siniakovej

• Data publikacji: 08.06.2018, 17:15

Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova pierwszy raz w karierze zagrają w finale paryskiego turnieju. Dziś 22-letnie Czeszki pokonały swoje 10 lat starsze rodaczki Andreę Hlavackovą i Barborę Strycovą. Młodsze z nich były dziś bardzo skuteczne w najważniejszych momentach.

Krejcikova i Siniakova już w pierwszym gemie spotkania przełamały rywalki. One same były bardzo skuteczne przy swoim serwisie. Przez cały pierwszy set nie musiały ani razu bronić break-pointów. Przy prowadzeniu 5-3 i serwisie Havackovej i Strycovej wywalczyły pierwszą piłkę setową, którą wykorzystały.

Drugi set wyglądał dość podobnie. Co prawda w 3. gemie Krejcikova i Siniakova miały trochę problemów przy własnym podaniu i pierwszy raz w tym meczu musiały bronić break-pointa, ale robiły to skutecznie i znów opanowały sytuację na korcie. W 6. gemie przełamały na 4-2, a dwa gemy później, podobnie jak w secie pierwszym, wywalczyły meczbola przy serwisie swoich starszych rodaczek. Ponownie wykorzystały już pierwszą okazję.

Barbora Krejcikova/Katerina Siniakowa (CZE) – Andrea Hlavackova/Barbora Strycova (CZE) 6-3 6-2