Tenis - Challenger Szczecin: Michalski i Ciaś w 1/8!

• Data publikacji: 11.09.2019, 21:26

Świetny turniej w wykonaniu Polaków w Szczecinie. Po raz kolejny kilku naszym reprezentantom udało się pokonać znacznie wyżej sklasyfikowanych rywali.

Pierwsze starcie z udziałem Polaka to był mecz Kacpra Żuka z Gianlucą Magerem. Włoch trochę pomęczył się z naszym tenisistą, ale ostatecznie wygrał 2:0 (6:7 (6), 4:6). W pierwszym secie potrzebny był tie-break, lecz w drugim Mager przełamał Polaka szybciej.

Alessandro Gianessi był rywalem Pawła Ciasia. Polak mimo dalekiego miejsca w rankingu ATP względem Włocha, pokazał, że "numery nie grają". Polak rozprawił się z Gianessim w dwóch dynamicznych setach (6:2, 6:0). W 1/8 finału Ciaś zmierzy się z Jozefem Kovalikiem.

Niespodziewanym zwycięstwem zakończył się pojedynek Facundo Bagnisa z Danielem Michalskim. Argentyńczyk wygrał pierwszego seta 7:5, lecz Polak nie poddał się i wyrównał zwyciężając w 2. secie 6:4. W ostatnim Michalski wygrał 7:6 (7:1 w tie-breaku) i w 1/8 finału zagra z kolejnym argentyńskim tenisistą, a mianowicie Guido Andreozzi'm.

Dzisiaj miały również miejsce pojedynki deblowe, w których 2 polskie pary awansowały dalej, a jedna uległa. Pechowcami okazał się duet Drzewiecki/Smoła, zaś w ćwierćfinale zobaczymy pary Zieliński/Żuk oraz Kossek/Kowalczyk. Ci pierwsi zmierzą się z najwyżej rozstawionym duetem na tych zawodach, czyli Middelkoop/Podlipnik-Castillo, a Kossek z Kowalczykiem zagrają przeciwko Lenz/Romboli.

Wyniki dzisiejszych singli:

Lorenzo Giustino (Włochy) 1:2 Jozef Kovalik (Słowacja)

Alessandro Bega (Włochy) 0:2 Elliot Benchetrit (Francja)

Roberto Carballes Baena (Hiszpania) 2:0 Jan Satral (Czechy)

Rudolf Molleker (Niemcy) 0:2 Jeremy Jahn (Niemcy)

Constant Lestienne (Francja) 2:0 Daniel Masur (Niemcy)

Aleksiej Watutin (Rosja) 2:0 Julian Lenz (Niemcy)

Riccardo Bonadio (Włochy) 2:1 Philipp Kohlschreiber (Niemcy)

Taro Daniel (Japonia) 2:0 Pavel Nejedly (Czechy)

Filip Kolasiński (Polska) 0:2 Facundo Arguello (Argentyna)

Manuel Guinard (Francja) 0:2 Marco Cecchinato (Włochy)

Ronald Slobodchikov (Rosja) 0:2 Thomaz Bellucci (Brazylia)

Ivan Gakhov (Rosja) 0:2 Guido Andreozzi (Argentyna)

Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) 2:0 Johannes Haerteis (Niemcy)

Wyniki dzisiejszych debli:

Jebavy/Pavlasek (Czechy) 0:2 Bolelli/Pellegrino (Włochy)

Begemann/Mergea (Niemcy/Rumunia) 2:1 Arguello/Carballes Baena (Argentyna/Hiszpania)

Benchetrit/Guinard (Francja) 2:1 Bega/Mager (Włochy)

Bagnis/Gianessi (Argentyna/Włochy) 0:2 Andreozzi/Molteni (Argentyna)