Roland Garros: Japonki niespodziewanie w finale debla

• Data publikacji: 08.06.2018, 15:50

Znamy pierwsze finalistki debla kobiet. Życiowy sukces odniosły Japonki Eri Hozumi i Makoto Ninomiya! Pokonały one faworyzowany tajwańsko-chiński duet Chan Hao-ching/Yang Zhaoxuan i po raz pierwszy w swoich karierach zagrają w wielkoszlemowym finale.

Pierwszy set był niespodziewanie zupełnie zdominowany przez Japonki. Przełamały one swoje rywalki w 3. gemie seta, a po tym jak w kolejnym gemie, mimo problemów, obroniły swój serwis, nabrały pewności siebie i z łatwością powiększyły przewagę. Później były już pewne przy swoim podaniu. Wygrały otwierającą partię 6-2.

W drugim secie gra była nieco bardziej wyrównana. Chan i Yang zdołały nawet raz przełamać Japonki. Jednak pomimo tego, iż gemy były wyrównane, to reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni były znacznie skuteczniejsze. Dzięki temu, iż trzykrotnie przełamały Tajwankę i Chinkę wygrały drugiego seta takim samym wynikiem jak pierwszego.

Eri Hozumi/Makoto Ninomiya (JPN) – Chan Hao-ching/Yang Zhaoxuan (TPE/CHN) 6-2 6-2