Piłka nożna - U19: Polacy gorsi do Gruzji

• Data publikacji: 10.09.2019, 23:28

Polska reprezentacja U-19 przegrała z Gruzją 1:2. Tym samym Polacy skończyli swój wyjazd do krajów Kaukazu.

W ostatnim meczu towarzyskim Polska wygrała z Armenią 2:0. Mecz odbył się na stadionie w Erywaniu. Dzisiaj Polacy przenieśli się nieco na północ - do Gruzji - gdzie zagrali z tamtejszą reprezentacją.

Początek spotkania należał do Polski. Już w 17. minucie naszą reprezentację na prowadzenie wyprowadził Bartosz Białek. Radość Polaków nie trwała jednak długo. Gruzini jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać za sprawą trafienia Giorgiego Guliashviliego, grającego na co dzień w Saburtalo Tbilisi. Po przerwie wynik remisowy utrzymał się dosyć długo. Impas przełamał jednak Giorgi Iakobidze - 18-letni napastnik Lokomotivu Tbilisi. Od 67. minuty wynik nie uległ już zmianie, tym samym Gruzja wygrała z Polską 2:1. Był to jednak tylko mecz towarzyski, który ma służyć przede wszystkim selekcjonerom młodzieżowych kadr.

Gruzja - Polska 2:1 (1:1)

34' Gulishvili, 67' Iakobidze - 17' Białek