Tenis - Challenger Szczecin: Polacy grają dalej!

• Data publikacji: 10.09.2019, 21:56

Drugiego dnia zawodów ATP Challenger w Szczecinie doszło do kilku ciekawych pojedynków. Zwycięzcą w jednym z nich okazał się Filip Kolasiński, który pokonał znacznie lepszego rywala.

Pierwszy mecz z udziałem naszego rodaka to było starcie Niemca Daniela Masura z Piotrem Galusem. Zajmujący 253. pozycję w rankingu ATP przeciwnik Polaka zwyciężył 2:0. Mimo przewagi "na papierze" rywala, Galus nie zamierzał tanio sprzedać skóry i grał z Niemcem jak równy z równym. W pierwszym secie uległ sąsiadowi z zagranicy 3:6, lecz w drugim "przetrwał" aż to tie-breaka gdzie ostatecznie przegrał 4:7.

Szczęśliwie do turnieju głównego dostał się Maciej Smoła. Zajął on miejsce zawodnika, który wycofał się z zawodów. Nieszczęśliwie jednak rozlosowano mu przeciwnika, bowiem jego rywalem był również Polak Kacper Żuk. Pierwszego seta zwyciężył ten drugi, ale dopiero w tie-breaku i to z wynikiem 10:8. Następny set poszedł Kacprowi trochę łatwiej i dzięki wygranej 6:2 awansował do kolejnej rundy. Tam zmierzy się z Włochem Gianlucą Magerem.

Na dość silnego przeciwnika trafił Karol Drzewiecki. Mierzył się on z Ivanem Gakhovem. 385. w rankingu ATP Rosjanin pokonał Polaka w dwóch setach (6:2, 7:6 (5)).

Fenomenalny mecz rozegrał Filip Kolasiński. Pokonał on 2:0 Niemca Louisa Wesselsa, który jest o prawie 1000 "oczek" wyżej w rankingu ATP niż Polak. W pierwszym secie Filip wygrał 6:3, zaś w drugim 7:5. W kolejnej rundzie przyjdzie mu się zmierzyć z Facundo Arguello (Argentyna).

Evgenii Turnev, to rywal ostatniego naszego reprezentanta dzisiaj, a mianowicie Daniela Michalskiego. 611. w rankingu ATP Polak pokonał rosyjskiego rywala w dwóch szybkich setach (6:4, 6:2). Turnev jest o prawie 200 miejsc wyżej w klasyfikacji, więc dla Daniela jest to całkiem dobre osiągnięcie. Facundo Bagnis z Argentyny będzie rywalem Michalskiego w następnej rundzie turnieju.