Piłka nożna - U21: Polacy rozbili Estonię!

• Data publikacji: 10.09.2019, 20:12

W drugim meczu eliminacji do Euro U-21, młodzi Polacy pokonali Estończyków, gromiąc ich aż - 4:0. Kilka dni wcześniej nasi piłkarze wygrali z Łotyszami.

Polacy przystąpili do tego meczu, po skromnym zwycięstwie nad Łotwą (1:0), zaś Estończycy po laniu od Bułgarów (4:0). Początek był dla nas wprost wymarzony, gdy w 6. minucie, Kamil Pestka wpadł w szesnastkę, podał do Przemysława Płachety, a ten mocnym strzałem przy dalszym słupku otworzył wynik starcia. Biało-Czerwoni absolutnie dominowali, ale więcej goli w tej części gry już nie zobaczyliśmy.

Po zmianie stron, nadal atakowali piłkarze trenera Michniewicza, lecz brakowało skutecznego wykończenia. Przełamanie przyszło w 65. minucie. Kamil Jóźwiak dośrodkował w pole karne, z piłką minął się rezerwowy Paweł Tomczyk, ale wszystko zamknął Karol Fila, pakując piłkę pod poprzeczkę. Kolejne gole padły w końcówce spotkania. Najpierw, w 80. minucie, trafił Jóźwiak, zaś w doliczonym czasie, "kropkę nad i" postawił Patryk Dziczek, pewnie wykorzystując rzut karny.

Polska - Estonia 4:0 (1:0)

Bramki: 6' Płacheta, 65' Fila, 80' Jóźwiak, 90+4' (k.) Dziczek

Polska: Grabara - Fila, Walukiewicz, Sobociński, Pestka - Bida (63' Bogusz), Dziczek, Ściślak (69' Ambrosiewicz), Jóźwiak (87' Szysz) - Klimala (46' Tomczyk), Płacheta (87' Listkowski)

Estonia: Paplavskis - Jarvelaid, Lipp, Pelt, Miil - Uljanov (70' Edur), Poom (81' Roosalu), Soomets, Jarviste (81' Usta) - Valja (61' Kask), Piht (61' Reinkort)

Żółte kartki: Dziczek - Poom, Miil, Lipp, Soomets, Jarvelaid

Sędziował: Rohit Saggi (Norwegia)