Koszykówka - MŚ: fantastyczna walka Polaków, ale Hiszpanie byli lepsi

• Data publikacji: 10.09.2019, 16:50

Polscy koszykarze przegrali z Hiszpanią - 90:78 w ćwierćfinale Mistrzostw Świata i zagrają o miejsca 5-8.

Faworytem tego meczu była doświadczona ekipa Hiszpanii, ale od samego początku, zdeterminowani Polacy, postawili mocne warunki. Dobra gra w obronie, skuteczne kontry nie pozwalały rywalom rozwinąć skrzydeł. Jednak w połowie kwarty, po akcji 3+1 Rickiego Rubio, Hiszpanie nieco odskoczyli - 16:9. Wtedy też, Adam Waczyński i Łukasz Koszarek trafili za trzy punkty, a chwilę później również Damian Kulig i było po 18. Ostatecznie, ta część zakończyła się minimalnym prowadzeniem Hiszpanii - 22:18.

Początek drugiej odsłony był podobny do tego z pierwszej. Świetne wejście miał Michał Sokołowski, który najpierw rzucił "trójkę", a potem zanotował bardzo cenną zbiórkę. Obie drużyny dawały znakomity popis gry w ataku i w połowie było - 29:28 dla Hiszpanów. Niestety, w tym momencie nasi zawodnicy złapali lekką zadyszkę, co rywale skrzętnie wykorzystali, obejmując najwyższe do tej pory prowadzenie - 38:28. Podopieczni Mike'a Taylora nie załamali się jednak i szybko ruszyli do odrabiania strat. Kilka akcji po dwa punkty w wykonaniu naszej "pierwszej piątki" pozwoliło wrócić do gry. Pierwsza połowa zakończyła się zaś pięciopunktową stratą - 46:41.

Po wyjściu z szatni, zawodnicy Sergio Scariolo, wyszli kompletnie odmienieni i szybko nam odjechali nawet na czternaście punktów. Rudy Fernandez, co rusz trafiał za trzy, ale nasz zespół znów zdołał się podnieść. Damian Kulig był skuteczny w każdym elemencie gry - punktował, zbierał i doskonale bronił. W dużej mierze dzięki niemu, a także skutecznym akcjom podkoszowym Michała Sokołowskiego zmniejszyliśmy wynik do dziewięciu oczek - 67:58.

Ostatnia kwarta znów lepiej zaczęła się dla Hiszpanów, którzy dobrze zbierali piłki w ataku. W pewnym momencie były już tylko cztery oczka straty, lecz rywali skrzętnie pilnowali tego wyniku. Niestety, końcówka należała do Rubio, który rzutami za trzy zapewnił swojej ekipie awans do półfinału.

Hiszpania 90:78 Polska (22:18, 24:23, 21:17, 23:20)