Droga do Tokio #46 - Koszykówka: gra o nieśmiertelność: Polska - Hiszpania [Zapis LIVE]

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 10.09.2019, 10:10

W Hiszpanii już zastanawiają się, jak sprostać w półfinale Australii. Ale najpierw trzeba pokonać naszą biało-czerwoną armię. A co jakby tak sprawić im psikusa? Wiemy, że dzisiejsza wygrana byłaby rozpatrywana w granicach cudu, ale przecież takie się zdarzają. Na relację z ćwierćfinału MŚ w koszykówce Polska - Hiszpania zapraszamy chwilę przed 15:00.

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie dzisiejszej relacji i zapraszamy na kolejne! Jeszcze nic nie jest stracone, jeszcze jest szansa na wyjazd na IO!

78:90 - Koniec meczu. Na pewno nie ma żadnego wstydu, nie ma pogromu itp. Dzięki za walkę Panowie!!! Czekamy na rywala w meczu o miejsca 5-8, a będzie nim przegrany z jutrzejszego ćwierćfinału Australia - Czechy.

76:90 - Jeszcze zmniejsza różnicę Adam Waczyński, trafiając dwa osobiste. Rozpoczyna się ostatnia minuta meczu

74:87 - Już mecz robił się taki "wakacyjny". Hiszpania się nie spieszy, a i tak zdobywa łatwo punkty, odjeżdżając nam na coraz większą różnicę punktową

72:85 - I kolejna trójka Rubio, tego już niestety nie da się odrobić

72:82 - Za trzy Ricky Rubio i chyba Hiszpanie już tego nie wypuszczą

72:79 - Były już tylko cztery oczak różnicy, niestety W. Hernangomez zagrał 2+1. Do końca 5 minut

70:76 - Ważny rzut z półdystansu Hrycaniuka, który przypomniał Hiszpanom, że nie tylko pod koszem trzeba na niego uważać, a po chwili trójka Slaughtera

62:72 - Znowu było już +12 dla Hiszpanii, ale w kolejnej akcji Ponitka sprytnie wymusił faul pry rzucie za trzy - z linii trafił 2/3

61:67 - 2+1 Slaughtera na początek ostatniej odsłony gry. Niestety Hiszpanie zaczęli łatwo zbierać piłki w ataku po swoich rzutach

58:67 - Niestety ostatni rzut Łukasza Koszarka niecelny i jeszcze Hiszpanie zdążyli wyprowadzić kontrę. Przegrywamy przed ostatnią odsłoną gry dziewięcioma punktami

58:65 - Dwie świetne akcje Sokołowskiego pod koszem i jakby wracamy do gry! Hiszpania naprawdę nie gra wielkiego meczu i nie wyglądają wcale na takich pewnych siebie. Czas dla Scariolo na 1:23 do końca trzeciej kwarty

54:64 - Szkoda dwóch spudłowanych rzutów osobistych Olka Balcerowskiego, nie możemy zmniejszyć tej różnicy do jednocyfrowej

52:62 - Trochę otrząsnęli się Polacy z tego złego początku drugiej połowy i wracają do równej gry z Hiszpanami - szkoda, że wynik tak odjechał. No ale jeszcze 14 minut gry, więc można odrobić i te 10 punktów

47:60 - Zaczynają kontrolować ten mecz Hiszpanie, przede wszystkim bardzo łatwo radzą sobie z naszą obroną i zdobywają punkt za punktem, a tak grając, strat nie da się odrabiać

44:56 - To na co się zanosiło wcześniej, to nastąpiło chwilę później. Rudy Fernandez show zza linii rutów za trzy i jest już źle

44:48 - Nie rozpoczęliśmy dobrze drugiej połowy w ataku, ale na szczęście i Hiszpanie pudłowali. Ponitka w koncu trafił za trzy, bo znowu zanosiło się na odjazd rywali

41:46 - Jeszcze w końcówce dwa rzuty osobiste miał Rubio - trafił jeden. Wcześniej Waczyński 2/2 i przegrywamy pięcioma punktami po pierwszej połowie ćwierćfinału MŚ. Ten mecz na pewno nie jest jeszcze przegrany

39:45 - Wróciliśmy do dobrej obrony, Hiszpanie trzy czy nawet już cztery akcje ze spudłowanymi rzutami lub stratami. Do przzerwy pozostało równo 10 sekund, a za chwilę dwa rzzuty osobiste Adama Waczyńskiego

37:44 - Mogliśmy nawet wyjść na prowadzenie, ale nieudana akcja Slaughtera, potem karci nas trójką Fernandez, strata Hrycaniuka i akcja 2+1 Gasola. Kolejny błyskawiczny odjazd rywala

37:39 - I Cel trafia raz, a drugi rzut dobija Hrycaniuk! Ostatnie 3 minuty pierwszej połowy

34:39 - Wróciła na plac nasza pierwsza piątka i robi robotę. Hiszpanie, a konkretnie najpierw Gasol, a potem Ribas spudłowali z dystansu, a w kolejnej akcji faulowany Cel, który stanie na linii rzutów osobistych. Ale to dopiero po przerwie, o jaką poprosił Scariolo.

32:38 - Nieźle podziałała ta przerwa na Polaków, skutecznie za dwa Hrycaniuk, a potem Waczyński i zmniejsamy stratę do rywala

28:38 - I rozjechali nas w trochę ponad minutę Hiszpanie. Trzy rzuty za trzy i już mają dwucyfrową przewagę. Czas dla Mike'a Taylora

28:29 - Popis skuteczności z obu stron, piłka raz za razem wpada do kosza. U nas nareszcie dobrze funkcjonują rzuty za trzy

23:25 - Znakomite wejście Sokołowskiego, najpierw trójka z czystej pozycji, a potem zbiórka w ataku i łatwe punkty. Nie dajemy uciec rywalowi

18:22 - Troszkę za szybko pochwaliliśmy tę grę obronną, gdyż Hiszpanie, a konkretnie Hernangomez kończą kwartę dwoma udanymi akcjami pod koszem. Po 10 minutach jednak nie wygląda to źle

18:18 - Kulig! Remis! Kapitalnie na razie powstrzymujemy wysokich Hiszpanów, nie dając im szaleć pod koszem i to przynosi efekty

15:18 - Są trójki Waczyńskiego i Koszarka, który zmienił Slaughtera i wynik wygląda lepiej

9:16 - Zastoj w ofensywie nasej drużyny, a Hispanie regularnie punktują. Niebezpiecznie ucieka nam ten wynik

9:10 - Jest pierwsza trójka biało-czerwonych, a jej autorem AJ Slaughter, który ma już na swoim koncie 5 pkt

6:8 - Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, szczególnie w obornie. Niestety jedna akcja 3+1 Rickiego Rubio i Hiszpania minimalnie prowadzi

Już jesteśmy po hymnach, Polacy rozpoczną stałą pierwszą piątką, czyli: Slaughter, Ponitka, Waczyński, Cel i Hrycaniuk. Rywale zaczynają natomiast w zestawieniu: Rubio, Fernandez, Hernangomez, Claver i Gasol.

Tymczasem w Dongguan Argentyna pokonała Serbię 97:87 i jest pierwszym półfinalistą turnieju. To dobra wiadomość dla Polaków i Hiszpanów, gdyż bardzo prawdopodobne, że zwycięzca tego meczu już jutro może uzyskać przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Na ten mecz polska koszykówka czekała latami. Nie było w historii tej dyscypliny ważniejszego spotkania, niż to dzisiejsze. Polska - Hiszpania w ćwierćfinale MŚ! Zawodnicy w Szanghaju już kończą rozgrzewkę, za chwilę hymny i gramy!

My od samego rana przebieramy nogami i nie możemy doczekać się godziny 15:00. Wiara podobno czyni cuda, a my wierzymy, że podopieczni Mike'a Taylora mogą sprawić sensację. Czy rzeczywiście tak będzie? Zapraszamy na 15:00!