Taekwondo - MEU21: brązowy medal Elizy Zbrzeznej

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 09.09.2019, 17:38

Z jednym medalem wrócą ze szwedzkiego Helsingborga młodzi polscy taekwondziści. W zakończonych wczoraj mistrzostwach Europy U21, po brąz sięgnęła Eliza Zbrzezna.

Startująca w kat. -67 kg Zbrzezna rozpoczęła rywalizację od 1/8 finału i po wygraniu dwóch pojedynków, dopiero w półfinale lepsza od niej okazała się późniejsza zwyciężczyni, Rosjanka Margarita Blizniakowa. Zawodniczka AZS AWF Warszawa była naszą najmłodszą (16 lat) zawodniczką w Szwecji i jedyną, która zdobyła medal (w zawodach oglądaliśmy 9 biało-czerwonych). Przypomnijmy, że maju Polka zaliczyła debiut w mistrzostwach świata seniorów, gdzie w drugim pojedynku uległa medalistce olimpijskiej Paige McPherson.

W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 14. lokatę, ex aequo z Danią, Niemcami, Izraelem, Macedonią Północną oraz Bośnią i Hercegowiną. Najlepsi okazali się Rosjanie (6-6-9).