Pięciobój nowoczesny - MŚ: Maliszewska i Stasiak z piątym miejscem w mikście

• Data publikacji: 08.09.2019, 19:55

Salma Abdelmaskoud i Eslam Hamad z Egiptu wygrali rywalizację sztafet mieszanych na zakończenie mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym. Dobre, piąte miejsce zajęli Anna Maliszewska i Sebastian Stasiak.

Egipcjanie prowadzenie objęli już po szermierce i nie oddali go do mety kombinacji. W pierwszej konkurencji wygrali aż 33 walki, co jest wynikiem naprawdę znakomitym. W pływaniu zajęli dziewiąte miejsce, ale na parkurze też pojechali znakomicie, zajmując trzecie miejsce. W efekcie do biegu przystąpili z przewagą ponad 40 sekund nad resztą stawki. Strzelali bardzo szybko, więc bardzo pewnie sięgnęli po złote medale.

Za ich plecami trwałą zacięta walka o drugie i trzecie miejsce. Ostatecznie po srebro sięgnęli Elodie Clouvel i Valentin Belaud. Francuska para (także życiowa) wyprzedziła o kilka sekund Białorusinów Anastasiyę Prkopenko i Ilyę Palazkova. Na niecelnym strzelaniu miejsce na podium stracili Niemcy, którzy do kombinacji przystępowali jako drudzy, a zakończyli start tuż za podium.

Maliszewska i Stasiak w pierwszych dwóch konkurencjach spisali się średnio. Na planszy zanotowali 20 wygranych, co było 12. wynikiem. Na pływalni czas 02:02.07 dał im dopiero szesnastą lokatę. Humory w polskiej ekipie zdecydowanie poprawiły się po jeździe konnej, w której Polacy byli bezbłędni, przekraczając nieznacznie limit czasowy okazali się najlepsi w konkurencji i do kombinacji przystępowali z siódmej pozycji. Dzięki dobremu biegowi i szybkiemu strzelaniu przesunęli się na lokatę piątą. Jest to najlepszy polski wynik na zakończonych właśnie mistrzostwach w Budapeszcie.

1.Salma Abdelmaskoud i Eslam Hamad (Egipt)

2. Elodie Clouvel i Valentin Belaud (Francja)