Tenis stołowy - DME: triumf Rumunek i Niemców

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 08.09.2019, 17:47

Rumuńskie tenisistki stołowe pokonały w finale drużynowych mistrzostw Europy Portugalki 3:0. W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się Niemcy.

Rumunki we wczorajszym półfinale pokonały 3:1 Polki. W finale poprzeczka była zawieszona wyżej, bowiem ich rywalkami były Portugalki z dwiema mocnymi zawodniczkami chińskiego pochodzenia - Fu Yu i Jieni Shao. Mimo to obrończynie tytułu były minimalnymi faworytkami tego pojedynku. Pierwsze spotkanie po pięciosetówce na swoją korzyść rozstrzygnęła Szocs. Kilkadziesiąt minut później cenny punkt dołożyła Daniela Monteiro Dodean, która także po meczu na pełnym dystansie okazała się lepsza od Fu Yu. Kropkę nad "i" postawiła występująca w polskiej lidze Elizabeth Samara.

Rumunia - Portugalia 3:0

Bernadette Szocs - Jieni Shao 3:2 (11:7, 8:11, 6:11, 11:7, 11:6)

Daniela Monteiro Dodean - Fu Yu 3:2 (7:11, 11:8, 11:9, 6:11, 11:3)

Elizabeta Samara - Leila Oliveira 3:0 (11:9, 11:7, 11:6)

Doskonały turniej mają za sobą Niemcy. Dmitri Ovtcharov, Timo Boll i Patrick Franziska zdeklasowali wszystkich rywali, wygrywając 3:0 wszystkie mecze w drodze po złoto. W wielkim finale rozgromili Portugalczyków. Ovtcharov ograł Freitasa 3:0, Franziska pokonał w takim samym stosunku Tiago Apolonię, a jedynego seta w tym starciu stracił Timo Boll z Joao Monteiro. Niemcy tym samym obronili tytuł drużynowych mistrzów Europy.

Niemcy - Portugalia 3:0

Dmitri Ovtcharov - Marcos Freitas 3:0 (11:7, 11:7, 11:8)

Timo Boll - Joao Monteiro 3:1 (11:7, 4:11, 11:9, 11:7)

Patrick Franziska - Tiago Apolonia 3:0 (12:10, 11:9, 11:4)