Skateboarding – ISO: triumfy Bufoni i Horigome

• Data publikacji: 08.09.2019, 13:45

W chińskim Henan odbyły się zaliczane do rankingu olimpijskiego zawody International Skateboarding Open w konkurencji street. W Państwie Środka triumfy święcili Brazylijka Leticia Bufoni i Japończyk Yuto Horigome. Na listach startowych zabrakło tym razem reprezentantów Polski.

Zawody rozpoczęły się już w czwartek kwalifikacjami. Niestety tym razem na liście startowej tychże zabrakło reprezentantów Polski. Ogółem na wyjazd do Chin zdecydowała się nieduża liczba zawodników. W sobotnich finałach i u kobiet, i u mężczyzn wystąpiło po 8 zawodniczek i zawodników.

W zmaganiach pań najlepiej spisała Brazylijka Leticia Bufoni, która uzyskała notę 9,41. Drugie miejsce zajęła Japonka Aori Nishimura z wynikiem 9,22. Podium uzupełniła kolejna z Brazylijek – zaledwie 13-letnia Virginia Fortes Aguas, której rezultat wyniósł 8,40 pkt. Tylko 0,09 punktu do podium zabrakło równie młodej Rizu Akamie z Japonii.

U mężczyzn najlepszy był Yuto Horigome z wynikiem 35,16. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni wyprzedził o 1,72 pkt. Kelvina Hoeflera z Brazylii. Na najniższym stopniu podium stanął Jagger Eaton ze Stanów Zjednoczonych z notą 32,55. Granicę 30 punktów przekroczył także kolejny z Amerykanów – Jake Ilardi, który z rezultatem 30,39 zajął 4. miejsce.