Tenis stołowy - DME: Polki w półfinale!

• Data publikacji: 06.09.2019, 12:19

Reprezentacja Polski w składzie Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor pokonała Holandię i awansowała do półfinału Drużynowych Mistrzostw Europy w tenisie stołowym.

W dzisiejszym meczu trudno było wskazać faworytki, choć wyżej stały chyba akcje Polek, które przecież w czerwcu z identycznym składzie zdobyły brązowy medal na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Mecz zaczęła po polskiej stronie Li Qian, która tylko w pierwszym secie miała problemy z Britt Eerland, zwyciężając do 9. W kolejnych dwóch partiach przewaga Polki była już wyraźna i mecz zakończył się wynikiem 3:0. Natalia Partyka trafiła na najbardziej utytułowaną w holenderskiej ekipie Li Jie. Zgodnie z przewidywaniami Holenderka zdominowała mecz, choć nasza paraolimpijska multimedalistka w drugim secie była bliska wygranej.

Kluczowym dla wygranej wydawał się mecz Natalii Bajor z Kim Vermaas. Młoda Polka gra w Nantes jak natchniona i dziś po raz kolejny potwierdziła świetną formę. Pokonała Holenderkę w trzech setach po bardzo wyrównanej grze, zwłaszcza w ostatniej odsłonie meczu wygranej 13:11. Polki prowadziły 2:1 i przed szansą wprowadzenia naszej drużyny do półfinału stanęła Li Qian. Za rywalkę miała swoją deblową partnerkę i przyjaciółkę, Li Jie. Sentymentów przy stole nie było, gra szła o niebagatelną stawkę. W pierwszych dwóch setach "Mała" wygrała wyraźnie, zażarta walka rozgorzała w trzeciej partii, w której Holenderka miała nawet piłki setowe, ale ostatecznie musiała uznać wyższość swojej koleżanki.

Polki w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary Rumunia-Francja.

Polska - Holandia 3:1

Li Qian - Britt Eerland 3:0 (11:9, 11:6, 11:7)
Natalia Partyka - Li Jie 0:3 (6:11, 10:12, 4:11)
Natalia Bajor - Kim Vermaas 3:0 (11:8, 11:9, 13:11)
Li Qian - Li Jie 3:0 (11:8, 11:5, 15:13)