Droga do Tokio #44 - Koszykówka: Polska - Rosja [zapis LIVE]

• Data publikacji: 06.09.2019, 09:30

Zaczynamy kolejną rundę Mistrzostw Świata 2019 rozgrywanych w Chinach. Polacy po wygraniu grupy A, trafili do grupy I z Argentyną, Wenezuelą i Rosją. Dzisiaj zmierzymy się z tymi ostatnimi.

POLSKA - ROSJA

Relacja na żywo

My tymczasem dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejny mecz - z Argentyną. A dzisiaj jeszcze trzymamy kciuki za polską reprezentację w piłkę nożną, która zagra w Słowenii o 20:45.

Teraz musimy trzymać kciuki za Argentynę. Jeśli ta wygra z Wenezuelą, to awansujemy już dziś do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Tak jest drodzy państwo, będziemy wśród ośmiu najlepszych drużyn świata!

Jesteśmy już o krok od awansu, wystarczy wygrana Argentyny z Wenezuelą! Co to był za mecz Polski, która wróciła z dwucyfrowej straty do rywali. Bohaterem spotkania niewątpliwie Łukasz Koszarek, który w najtrudniejszym momencie spotkania dał impuls do ataku.

79:74 KONIEC! MAMY CZWARTE ZWYCIĘSTWO NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA!

79:74 WYGRYWAMY!

79:74 Waczyński trafia drugi raz!

78:74 Trafia pierwszy rzut Adam!

77:74 Faulowany Waczyński, Adam staje na linii rzutów wolnych. 8,5 sekundy do końca.

77:74 Wracamy na parkiet na ostatnie 13 sekund.

77:74 Czas dla Mike'a Taylora.

77:74 Woroncewicz finalizuje akcję 2+1.

77:73 Trafia Woroncewicz, ale prowadzimy nadal czterema punktami. 13 sekund do końca!

77:71 Aaron Cel samotnie pod koszem, trafia! Trafia!

75:71 Kułagin niecelnie z dystansu!

75:71 Koniec czasu, Rosjanie mają piłkę.

75:71 Czas dla Rosji, 43 sekundy do końca.

75:71 Hrycaniuk tyłem do kosza, odwraca się i trafia!

73:71 Kułagin z bardzo daleka trafia za trzy...

73:68 Slaughter trafia raz.

72:68 Myli się Kurbanow, który chwilę później fauluje Slaughtera. AJ będzie miał rzuty wolne. 74 sekundy dzieli nas od zwycięstwa!

72:68 Slaughter w trudnej sytuacji nie trafia.

72:68 Ponitka zgubił piłkę, ale ta nadal jest w naszym posiadaniu. Dogrywamy akcję, mamy 4,5 sekundy.

72:68 Niecelnie Zubkow, zbieramy piłkę!

72:68 Wracamy na parkiet.

72:68 Czas dla trenera Rosjan, 2 minuty i 19 sekund do końca spotkania.

72:68 Trafia z rogu boiska Cel! Prowadzimy czterema punktami!

69:68 Zbiera Ponitka, akcja dla Polski.

69:68 Kurbanow trafia raz, ale piłka pozostaje w rękach Rosjan.

69:67 Faulowany Kurbanow. Czwarty faul Slaughtera.

69:67 Sokół trafia, znowu prowadzimy!

67:67 Sokołowski faulowany, będą osobiste.

67:67 Baburin trafia za trzy i mamy remis. 3 minuty 20 sekund do końca.

67:64 Trafił tylko raz Kulig, ale jest to dopiero drugi niecelny rzut osobisty w wykonaniu Polski!

66:64 Koszarek próbuje z dystansu, niecelną próbę naprawia zbiórką Kulig. Damian jest faulowany i będzie rzucał z linii rzutów wolnych.

66:64 Blokuje Slaughter!

66:64 Kulig z zimną krwią dwa razy trafia.

64:64 Kulig faulowany i mamy rzuty wolne!

64:64 Znowu remis, Woroncewicz bezbłędnie za jeden.

64:62 Faulujemy pod koszem Woroncewicza, będą osobiste dla Rosjanina.

64:62 Faulowany Zubkow, to już czwarte przewinienie Polski, każde kolejne będzie kosztowało nas rzuty osobiste dla rywali.

64:62 Slaughter z dystansu, ale nie sprzyja obręcz Polakom.

64:62 Schodzi Cel, wchodzi Sokołowski. 5 minut do końca.

64:62 Myli się Aaron Cel z dystansu, mimo że miał świetną pozycję do rzutu.

64:62 Koszarek faulowany, drugi faul Rosjan.

64:62 Ponitka krwawi po zderzeniu z innym zawodnikiem. Wchodzi Slaughter za Mateusza.

64:62 Fridzon zbiera w ataku i błyskawicznie dobija.

64:60 Trafia spod kosza Fridzon.

64:58 Trafia Adam! Prowadzimy sześcioma punktami!

63:58 Wracamy na boisko i Waczyński trafia z półdystansu! Na dodatek Adam był faulowany i będzie miał szansę na akcję 2+1!

61:58 Koszarek zapewnił drużynie to, o czym się mówiło przez ostatnie 30 minut. Brakowało nam rzutów z dystansu, Łukasz trafił dwukrotnie, Waczyński dorzucił od siebie kolejne trzy punkty i od razu wyszliśmy na prowadzenie. Trzeba jednak też przyznać, że poprawiliśmy grę w obronie w ostatniej kwarcie.

61:58 Czas da Mike'a Taylora.

61:58 Koszarek tym razem niecelnie z dystansu.

61:58 Hrycaniuk nie trafia spod kosza, ale Rosjanie nie wykorzystują później swojej akcji.

61:58 Wracamy na boisko i od razu dobrze bronimy akcję Rosjan!

61:58 Jeszcze ponad 8 minut do końca meczu, Rosjanie biorą przerwę.

61:58 Blokujemy rzut rywali, idzie akcja Polaków, Koszarek podaje do Waczyńskiego, a ten trafia za trzy! Piłka jeszcze zatańczyła na obręczy, ale ostatecznie wpadła! PROWADZIMY!

58:58 Przerwa na parkiecie, Karasjew potrzebuje opieki medycznej po starciu z Hrycaniukiem.

58:58 Mamy remis! Genialne podanie Koszarka nad kosz, a tam Aaron Cel wbija się w powietrze i kończy akcję wsadem!

56:58 Osobiste dla Rosjan, na szczęście tylko raz celnie.

56:57 Trafia Koszarek zza łuku! Bohater ostatnich minut!

Nadal przegrywamy, ale tylko czterama punktami. Rosjanie mają cztery celne rzuty za trzy więcej, u nas po jednej celnej próbie mają Ponitka, Slaughter i Koszarek. Musimy poprawić się w tym elemencie gry, bo bez tego będzie ciężko dzisiaj wygrać. Na szczęście jesteśmy niemal bezbłędni w rzutach osobistych, których mamy dziś dużo i które trzymają nas przy życiu w tym meczu.

KONIEC TRZECIEJ KWARTY!

53:57 Bezbłędnie Kulig! Świetnie dzisiaj rzucamy za jeden, przez cały mecz tylko raz nie trafiliśmy w takiej sytuacji.

50:57 Sekunda do końca, Kulig rzuca za trzy... i nie trafia, ale był przy rzucie faulowany! Damian będzie miał trzy próby z linii rzutów wolnych.

50:57 Rewanżują się Rosjanie, na szczęście tylko za dwa.

50:55 Koszarek z pierwszą próbą i od razu trafia za trzy! Brawo Łukasz!

47:55 Błąd kroków Waczyńskiego. Uciekają Rosjanie, 140 sekund do końca trzeciej kwarty.

47:55 Rzuty wolne jeszcze dla Antonowa. Rosjanin trafia tylko raz.

47:54 Kułagin znowu celnie za trzy...

47:51 Slaughter nie trafia z półdystansu.

47:51 Blokuje Kulig!

47:51 Pewnie Damian, strata zmalała do czterech punktów.

45:51 Slaughter z dystansu, ale niecelnie. Kulig faulowany pod koszem, będzie rzucał rzuty wolne.

45:51 Fridzon trafia raz.

45:50 Faul Ponitki, później Sokołowskiego i zebrało się pięć przewinień naszych reprezentantów. Fridzon otrzymuje rzuty osobiste.

45:50 Błąd 24 sekund w wykonaniu Polaków.

45:50 Kułagin równo z syreną z rogu trafia za trzy... po raz trzeci dzisiaj.

45:57 Ponitka dwa razy trafia z linii rzutów osobistych. 5 minut do końca.

43:47 Faul w ataku Kurbanowa.

43:47 Rozkręcają się Rosjanie... Kułagin za dwa.

43:45 Hrycaniuk zbiera w ataku i dobija rzut Ponitki!

41:45 I Woroncewicz trafia z dystansu, zawodnik nie był w ogóle kryty.

41:42 Wystrzelił do przodu w kontrze Slaughter, ale niestety nie trafia spod koza. Była szansa na wyjście na prowadzenie.

41:42 Rewanżuje się Ponitka, który finalizuje drużynową akcję!

39:42 Antonow trafia z półdystansu.

39:40 Waczyński dwa razy celnie.

37:40 Waczyński znowu faulowany przy próbie rzutu, będą osobiste dla Adama. Czwarte przewinienie Rosjan, a jeszcze ponad 7 minut do końca!

37:40 Sfrustrowany Kułagin fauluje w ataku.

37:40 Niecelny rzut Slaughtera za trzy, piłka dla Rosjan.

37:40 Bezbłędnie nasz kapitan, zbliżamy się do Rosjan na jedno posiadanie.

34:40 Waczyński faulowany, ponadto Woroncewicz otrzymuje faul techniczny! Trzy rzuty wolne dla Polski.

34:40 Ponitka zablokowany, niestety bez faulu. Dużo błędów z obu stron, po 70 sekundach nadal bez punktu.

Wracamy do gry!

Ciężko ogląda się ten mecz. Polska ma bardzo duże problemy w ofensywie, Rosja broni zbyt dobrze, nie pozwalając nam na czyste pozycje do rzutów. Na szczęście trafiamy niemal bezbłędnie z rzutów osobistych, ale do ostatecznego zwycięstwa może zabraknąć przede wszystkim celnych rzutów za trzy. My z kolei wracamy za kilka minut na trzecią kwartę.

34:40 PONITKA! Równo z syreną, ale celnie zza łuku. Bardzo ważne punkty, które pozwalają nam trzymać dystans do Rosjan.

31:40 Strata Polaków, szansa dla Rosjan.

31:40 Ponitka dostaje potężny blok od Antonowa. Na szczęście wznowimy z boku.

31:40 Czas dla Rosji.

31:40 Bezbłędnie Mateusz. 100 sekund do końca kwarty.

29:40 Ponitka przechwytuje i zostaje faulowany w kontrataku. Osobiste dla Polaka.

29:40 Kurbanow z rogu boiska trafia i kolejne trzy punkty lądują na koncie Rosjan.

29:37 Ponitka dwa razy trafia.

27:37 Osobiste dla Ponitki.

27:37 Kułagin trafia spod kosza. Uciekają nam Rosjanie.

27:35 Slaughter z półdystansu!

25:35 Karasjew z kolei się nie myli i trafia zza łuku. 10 punktów straty.

25:32 Waczyński znowu niecelnie...

25:32 Waczyński nie trafia z czystej pozycji za trzy, ale wznawiamy akcję. Slaughter indywidualnie i trafia za dwa!

23:32 Iwlew rzutem "hakiem" zdobywa kolejne punkty. Czas dla zespołu Taylora.

23:30 Podstawiony pod ścianą Kulig popełnia błąd kroków...

23:30 Iwlew ze swoimi pierwszymi punktami w meczu.

23:28 Faulowany Kurbanow. Jest to dopiero pierwszy faul Polaków, 6 minut do końca drugiej kwarty.

23:28 Slaughter w końcu trafia za trzy!

20:28 Sokołowski faulowany, trzecie przewinienie Rosjan w tej kwarcie.

20:28 Fridzon trafia, Mike Taylor bierze czas dla swojego zespołu.

20:26 Ponitka z kolejną stratą. Rosjanie grają bardzo twardo w obronie, skupiają się przede wszystkim właśnie na Ponitce.

20:26 Hrycaniuk nie zawodzi i dwukrotnie trafia.

18:26 Hrycaniuk faulowany pod koszem i bedzie miał rzuty osobiste.

18:26 Na boisku pojawia się znowu Damian Kulig, schodzi Cel.

18:26 Ponitka znowu niecelnie. Nie może się wstrzelić Mateusz.

18:26 Antonow zbiera w ataku i z łatwością dobija.

18:24 Znowu niecelny rzut zza łuku. Na razie Polska nie trafiła ani jednego rzutu z dystansu.

18:24 Slaughter przechwytuje, próbuje rzucać za trzy, ale niecelnie.

18:24 Skuteczna kontra Rosjan.

18:22 Cel celnie spod kosza.

Wracamy na parkiet.

Jest jeden pozytyw w z pierwszej kwarty - rzucamy z bardzo dobrą skutecznością rzuty osobiste. Gdyby nie ten element gry, mielibyśmy już duży problem z Rosją.

16:22 Motowiłow z genialną, szybką penetracją na zakończenie pierwszej kwarty.

16:20 Sokół się na szczęście nie myli!

14:20 Sokołowski faulowany przy próbie postawienia zasłony. Rzuty osobiste dla Michała.

14:20 Antonow dwa razy trafia. 30 sekund do końca pierwszej kwarty.

14:18 Kulig walczył o zbiórkę w ataku, ale tylko fauluje Antonowa. Osobiste dla gracza z numerem 11.

14:18 Kolejne punkty dla Rosjan.

14:16 Tym razem rzuty osobiste dla Antonowa i Rosjanin trafia tylko raz.

14:15 Osobiste dla Waczyńskiego... i nasz kapitan trafia tylko raz.

13:15 Świetna akcja Rosjan, niepilnowany Antonow kończy akcję wsadem.

13:13 Mamy remis po dwóch celnych rzutach Sokoła!

11:13 Sokołowski w kontrze, ale Michał był faulowany. Było to piąte przewinienie Rosjan - rzuty osobiste dla Sokołowskiego.

11:13 Waczyński indywidualnie wbiega pod kosz i z bliskiej odległości zdobywa kolejne punkty.

9:13 Kulig z blokiem, ale Rosjanie mimo to kontynuują swoją akcję i Kurbanow wykańcza ją spod kosza.

9:11 Slaughter z półdystansu!

7:11 Faul w ataku Zbukowa, Polacy będą mieli szansę na zmniejszenie straty do rywali. 4 minuty do końca pierwszej kwarty.

7:11 Woroncewicz trafia tylko raz.

7:10 Fauluje Sokołowski, piąte wykroczenie Polaków. Rzuty osobiste dla Rosjan.

7:10 Ponitka dwa razy celnie. Na boisku pojawił się Sokołowski.

5:10 Ponitka wymusza przewinienie, będzie miał dwa rzuty osobiste.

5:10 Faul Balcerowskiego, to już czwarte przewinienie drużyny. Kulig pojawił się na boisku.

5:10 Kułagin znowu za trzy.

5:7 Ponitka z penetracją i trafia, mimo że był osaczony przez trzech zawodników! Mateusz był przy tym faulowany, ale rzut osobisty zamienia na punkt!

2:7 Znowu nieskutecznie w ofensywie. Polacy póki co mają wielkie problemy z rozgrywaniem akcji na połowie rywala.

2:7 Woronczewicz celnie z półdystansu. 6,5 minuty do końca.

2:5 Faul Mateusza Ponitki. Za Aarona Cela wchodzi Balcerowski.

2:5 Cel nie trafia za trzy. Piłka dla Rosji.

2:5 Waczyński wjeżdża pod kosz i po dwutakcie zdobywa pierwsze punkty.

0:5 Aaron Cel z banalnej sytuacji, będąc sam na sam z koszem, nie trafia.

0:5 Strata Waczyńskiego, Kułagin rusza do ataku i trafia za trzy.

0:2 Kułagin dwukrotnie celnie.

0:0 Pierwszy faul Slaughtera, rzuty osobiste dla Kułagina.

ZACZYNAMY!

Obie drużyny już na parkiecie, za moment usłyszymy hymny.

W ostatnim meczu o punkty Polacy wygrali z Rosją 81:78. Były to rozgrywki DBB Supercup 2017. W 2015 roku zaś pokonaliśmy Rosję na EuroBaskecie.

Rosjanie przegrali ostatni mecz poprzedniej rundy z Argentyną 61:69. Wcześniej wygrywaj z Koreą Południową i Nigerią.

Zapraszamy na naszą relację LIVE z piątkowego meczu z Rosją!