Siatkówka plażowa - WT Finals: fatalne kwalifikacje Polaków

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 04.09.2019, 19:40

W środę w Rzymie rozpoczęły się zmagania siatkarek i siatkarzy plażowych w ramach turnieju World Tour Finals. Liczyliśmy, że nasze pary po niezłych meczach skutecznie powalczą o awans, jednak... mocno się rozczarowaliśmy. Bilans 1:6 spotkań kwalifikacyjnych mówi bardzo dużo.

Pierwsza na kort wyszła para Adrian Sdebel i Michał Korycki. Akurat tutaj nie oczekiwaliśmy zbyt wygórowanych wyników, bo polska para na razie uczy się doświadczenia na arenie międzynarodowej i jeszcze z najlepszymi nie może się równać. Rywalem Polaków byli Philipp Waller i Robin Seidl. Drugi z Austriaków może się bardziej kojarzyć z gry z Christophem Dresslerem lub tym bardziej Alexanderem Huberem, ale w przypadku tego meczu doświadczenie Seidla było jednym z kluczowych elementów, właściwie niezależnie od partnera z którym grał. Rywale nie dali szans Biało-Czerwonym, zwyciężając 21:13, 21:17 i zamknęli szansę na awans do turnieju głównego.

Niestety, los kolegów podzielili dość niespodziewanie Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Oni rywali mieli jeszcze trudniejszych - Meksykanów Lombardo Ontiverosa i Juana Virgena, ale to nie zmienia faktu, że rola faworyta była bardziej po stronie Biało-Czerwonych. Polacy nie zaczęli udanie tego meczu, bo po zaciętym secie i 50 rozegranych piłkach ulegli rywalom z Ameryki Środkowej - 24:26. Drugi set poszedł zdecydowanie lepiej, bo Rudol i "Szałan" zwyciężyli spokojnie 21:18 i trzeba było oczekiwać na rozegranie tie-breaka. W nim niestety to rywale byli lepsi i triumfowali 15:10.

Choć był to scenariusz bardzo nieprzyjemny, okazało się, że wygrany set Rudola i Szałankiewicza był jedynym tego dnia. U pań Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek musiały wygrać jedno spotkanie, by znaleźć się w głównej drabince, jednak było wiadomo od początku, że mecz z Ksenią Dabizhą i Darią Rudykh do najłatwiejszych należał nie będzie. Rosjanki postawiły się reprezentantkom Polski i w końcówce rozstrzygnęły oba sety spotkania, zwyciężając najpierw 21:17, później 21:19.

W ten sposób z rywalizacji odpadły już trzy polskie pary. Wobec tego w turnieju pozostają nam już tylko Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Ich rywalizacja rozpocznie się jutro.

Wyniki kwalifikacji:

1. runda mężczyzn:

Adrian Sdebel / Michał Korycki (Polska) - Philipp Waller / Robin Seidl (Austria) 0:2 (13:21, 17:21)
Maciej Rudol / Jakub Szałankiewicz (Polska) - Lombardo Ontiveros / Juan Virgen (Meksyk) 1:2 (24:26, 21:18, 10:15)

2. runda kobiet:

Kinga Wojtasik / Katarzyna Kociołek - Ksenia Dabizha / Daria Rudykh (Rosja) 0:2 (17:21, 19:21)